środa, 3 czerwca 2015

majowy stosik!


Kolejny miesiąc minął, wiec pora przedstawić Wam nowy stosik!

Zacznijmy od od moich własnych nabytków. Pierwszą pozycją jaka przywędrowała do mnie w maju jest przedpremierowy egzemplarz Szamanki w wielkim mieście od Wydawnictwa Novae Res. Kolejne trzy książki zakupiłam po bodajże 5 zł. Są to: The Maze Runner, The Secret Wife i Daughter. Kolejne dwie książki również przedpremierowo otrzymałam od Wydawnictwa Novae Res i są to: No i bajka! oraz Łowcy potworów. StarterWill Grayson Will Grayson i Milion małych kawałków są wynikiem mojego małego, biedronkowego szaleństwa. Cudowne tu i teraz jest wygraną w konkursie u Karoliny.
A Maybe someday jest z kolei prezentem od mamy. Niebieski zeszyt i Spowiedź wyszeptana wrogowi to kolejne przedpremierowe egzemplarze od Wydawnictwa Novae Res. Róża na chodniku, Piromani i Miłość siłą przetrwania to pozycje związane z nowo nawiązaną współpracą z Wydawnictwem Sorus, a Pierwsze Damy Francji to książka od portalu Business&Culture. 

Teraz czas na efekty wyjść do biblioteki szkolnej i miejskiej. Na początku miesiąca wypożyczyłam lektury, które zadała mi do przeczytania polonistka, czyli Dziecko Noego, Stary człowiek i morze, Dywizjon 303 oraz powtórzyłam sobie Oskara i panią Różę. Kolejnym razem przyniosłam ze sobą Przez dziurkę od klucza Krystyny Siesickiej, Serce Suriela i drugą część, czyli Łowców aniołów Agnieszki Wojdowicz, Wszystko o miłości Rosie Rushton i Szczęśliwy t-shirt Kate Briann. Ostatnim razem wypożyczyłam Magiczne światy Harry'ego Pottera. Skarbiec mitów, legend i fascynujących faktów Davida Colberta, Mojego Adama, Kiedyś na pewno i Ogon Kici Ewy Nowak. Autorkę bardzo lubię i cieszę się, że powoli zapoznaję się z całą serią Miętową. Tej ostatniej nie mam zdjęcia, ponieważ oddałam ją już do biblioteki.

Cóż... Stosisko jest nie małe w tym miesiącu, a przecież nie byłam na WTK. Najwidoczniej i bez tego potrafię sobie załatwić coś do czytania. :P A najgorsze jest to, że po raz etny musiałam przekładać inne książki, żeby to wszystko pomieścić. Ale czego się nie robi dla takich piękności. ♥ 

Co myślicie o książkach? Czytaliście coś? Polecacie?

20 komentarzy:

 1. Milion małych kawałków! <3

  OdpowiedzUsuń
 2. Oscar i Pani Róża to książka, którą czytałam kilka razy i za każdym razem wzrusza tak samo.

  OdpowiedzUsuń
 3. Czytałam tylko ,,Willa Graysona..." , słaba książka, niestety...

  OdpowiedzUsuń
 4. Odświeżasz lektury... Nie wiedziałam, że "Dziecko Noego" znajduje się na liście lektur. A że książkę niedawno czytałam, to tym bardziej zachęcam Cię do niej.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nam nauczycielka zadała 'Dziecko Noego', bądź 'Oskara i panią Różę' przeczytać, ale musiałam obie poznać, bo w końcu to Schmitt. ;)

   Usuń
 5. Piromanów również posiadam, ale jeszcze nie przeczytałam; Maybe Someday uwielbiam; Maze Runner był całkiem niezły. Książki Ewy Nowak znam, choć nie wszystkie. Uwielbiałam serię miętową jako młodsza nastolatka :).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Za Maybe someday zabiorę się na wakacjach, bo coś czuję, że powieści Colleen Hoover będzie trzeba poświęcić więcej czasu. ;) A za MR jeszcze nie wiem, ale przeczytam na pewno! :D

   Usuń
 6. Miałam ostatnio na Dzien Dziecka zakupic "Milion małych kawałów" ale wybrałam inną ksiażke. Teraz czekam na Twoją recenzję, która mam nadzieje, sprawi, ze pożałuje mojej decyzji.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Recenzja najprawdopodobniej pojawi się w czasie wakacji, bo a) 'Milion małych kawałków' to cegiełka i b) na czerwiec mam już zaplanowane posty. ;) Ale pojawi na pewno! :p

   Usuń
 7. Kiedyś na pewno i Ogon kici od Nowak czytałam, tak samo z Agnieszką Wojdowicz, polecam :D
  Przeczytałabym Maybe Someday, Cudowne tu i teraz, oryginał Więźnia labiryntu :) Ile tych książek w tym twoim stosisku! :D
  Pozdrawiam! <3

  OdpowiedzUsuń
 8. Jej, jak dużo książek :D Mój majowy stosik jest kilka razy mniejszy, więc nie mam za bardzo się czym pochwalić :(

  Galeria Książek

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Każda książka jest warta zrobienia jej zdjęcia i pochwalenia się nią! :P

   Usuń
 9. Nie czytałam żadnej z książek, ale "Will Grayson Will Grayson" jest na mojej liście :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mnie niestety "Will Grayson Will Grayson" po części zawiodła. :/ Levithan zdecydowanie więcej nie zawita do mojej biblioteki.

   Usuń

Skoro jesteś już tutaj to naskrob dla mnie parę słów o recenzji/książce. Dziękuję ♥ Motywuje mnie to do dalszego pisania. :)Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...