wtorek, 16 czerwca 2015

PRZEDPREMIEROWO: 140. No i bajka!Hania Jabłonka to ciężko pracująca, dwudziestoośmioletnia kobieta marząca o lepiej płatnej pracy (mniej) i własnym księciu z bajki (bardziej). Przez pewien portal o niesamowitej nazwie (Rozmawiacz) poznaje mężczyznę, który wydaje się być idealnym partnerem dla niej. Często sami za siebie kończą myśli, jedno wie i doskonale pamięta co drugie napisało jakiś czas temu itp. Jedynym mankamentem wydaje się być to, że nie mają pojęcia jak nawzajem wyglądają, więc, gdy po raz pierwszy się spotykają ciężko im się odnaleźć.

Pomimo pracy od rana do wieczora pięć dni w tygodniu oraz pomaganiu pani Danusi co niedzielę w rozkładaniu towaru Hania znajduje czas, by zajmować się tym, co kocha, czyli pisaniem. Aktualnie pisze bajkę o Telepatku i Melepetku - dwóch myszkach o różnych ciekawych przygodach.


No i bajka! jest krótką historią o współczesnym Kopciuszku. Nie tylko mamy do czynienia z wredną z matką (w bajce była macocha, ale cii), ale poruszane są też ważniejsze tematy, np. wyzyskiwanie pracowników w większych korporacjach. W książce ważniejszą rolę odgrywają też tematy związane z potrzebą bliskości, miłością oraz ceną jaką płaci się za nieostrożność...

Nie jest to pierwsze dzieło pani Bielickiej co widać po sposobie pisania i coraz doskonalszym warsztacie pisarskim, niezwykle rzadko spotykanym w debiutach. Książka mnie wciągnęła i możliwe, że już niedługo uda mi się zapoznać z jej innymi dziełami. A nuż spodobają mi się równie bardzo co ta pozycja! :)

Historię czyta się szybciutko, a ciekawa i napisana w prosty sposób fabuła sprawia, że No i bajka! idealnie sprawdzi się w podróży lub podczas wylegiwania się na piasku, czy huśtawce (potwierdzam! :P).

Tytuł oryginału: No i bajka!
Autor: Magda Bielicka
Wydawnictwo: Novae Res
Liczba stron: 189
Moja ocena: 7/10

2 komentarze:

  1. Skoro fabuła jest napisana w ciekawy i prosty sposób, to chętnie się skuszę na ten tytuł :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Idealna lektura na letnie dni jak widzę :)

    OdpowiedzUsuń

Skoro jesteś już tutaj to naskrob dla mnie parę słów o recenzji/książce. Dziękuję ♥ Motywuje mnie to do dalszego pisania. :)Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...