poniedziałek, 22 czerwca 2015

142. Wtedy pojawiłaś się ty


Jules jest młodą i inteligentną kobietą, która właśnie kończy Princeton. Ignoruje chłopców, którzy robią wszystko by zostać zauważonymi przez tą śliczną dziewczynę. Niestety osoba jej ojca ciągle spędza jej sen z powiek, więc stara się znaleźć sposób by go wspomóc finansowo.

Annie jest młodą mężatką i matką dwóch pełnych energii szkrabów-rozrabiaków. Niestety jej mąż nie zarabia zbyt wiele, a ona jest mamą na pełen etat, więc im się nie przelewa. Co więcej brakuje im pieniędzy na podstawowe potrzeby, a rachunki i kredyty z czegoś również trzeba spłacać. Pewnego dnia wpada na pomysł, który ma przynieść jej rodzinie większą sumę pieniędzy...

India od najmłodszych lat musiała liczyć się z tym, że jest sama na tym świecie i musi sobie z tym jakoś poradzić. Potrzebne jest jej zabezpieczenie na przyszłość, czyli stabilizacja finansowa, którą może uzyskać od pewnego milionera, dzięki dziecku... Jednak nawet w Ameryce kobiecie po 40-stce pewne rzeczy nie przychodzą z łatwością.

Niestety opis na tylnej okładce książki nieco za dużo zdradza, więc połączenie wszystkich faktów nie powinno dla nikogo robić problemu. Wiem, ponieważ już od pierwszych rozdziałów domyśliłam się jak to się wszystko skończy... A szkoda, bo książka jest naprawdę ciekawa.

Każda z kobiet jest silna na swój sposób. Jedna przezwyciężyła różne problemy, druga dźwiga ciężar na swoich barkach... Są również pełne determinacji i miłości. Dzięki temu, że każda z tej trójki (+ Bettina) opowiada, pokazuje nam swoją historię możemy ją dużo bliżej poznać i zrozumieć jej motywy i zachowanie.

Książka opowiada o różnych ważnych wartościach i rzeczach ważnych dla każdego człowieka, takich jak miłość, nie tylko partnerska, ale również do dzieci, czy rodziców, której często zapominamy wyznać; o śmierci, która nas zaskakuje na każdym kroku i nie jesteśmy w stanie się do niej przygotować, ani z nią pogodzić; o dążeniu do celu i cenie, jaką trzeba za to zapłacić.

Jennifer Weiner ma lekkie pióro i świetne poczucie humoru, więc jej książkę czytało mi się bardzo przyjemnie. Potrafiła tak skonstruować fabułę, że nie opowiada jedynie o miłości, ale przekazuje równie ważne wartości i zmusza nas do refleksji nad pewnymi tematami.

"Wtedy pojawiłaś się ty" polecam serdecznie osobom, które chcą posegregować w swoim życiu różne myśli i zdarzenia, bo ta historia z pewnością im w tym pomoże. Również zachęcam do sięgnięcia po nią fanów/fanki literatury pięknej i literatury obyczajowej. Nie zawiedziecie się! :)

Tytuł oryginału: Then Came You
Autor: Jennifer Weiner
Wydawnictwo: Sonia Draga
Liczba stron: 400
Moja ocena: 8/10

Za książkę serdecznie dziękuję Księgarni internetowej Matras! 

4 komentarze:

Skoro jesteś już tutaj to naskrob dla mnie parę słów o recenzji/książce. Dziękuję ♥ Motywuje mnie to do dalszego pisania. :)Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...