środa, 27 maja 2015

PRZEDPREMIEROWO: 133. Szamanki w wielkim mieście


Isis, Laila i Kali to zupełnie różne kobiety, z zupełnie inną przeszłością i pochodzące z innych krajów. Każda z nich poszukuje własnego ja i stara się stawiać czoło przeszkodom na swojej drodze. Niespodziewany los sprawia, że ich nici życia przecinają się w jednym mieście, Berlinie. Pojedynczo są niepewne siebie, wręcz bezradne, ale w grupie siła, prawda? One chyba też tak myślą i wspólnie postanawiają założyć 'Laboratorium', czyli miejsce, w którym każda kobieta może stawić sobie czoło i zmienić się na lepszą, silniejszą.

Kobiety jak setki innych. Jedyne co je wyróżnia to wiara w kulturę afrykańskich plemion. Aztecki bóstwa i rytualne tańce niektórym mogą się wydawać śmieszne, lecz to dodaje tym kobietom siły.

W "Szamankach w wielkim mieście" nie tylko bohaterki przeżywają swoje podróże duchowe, ale równocześnie z nimi robi to Czytelnik. Praktycznie każde zdanie jest napisane w taki sposób, że możemy traktować je jak drogowskaz na drodze życia.

Kiedyś strasznie interesowałam się mitologią, lecz głównie grecką i rzymską. Ta książka zainspirowała mnie do tego, żeby odświeżyć sobie tamte informacje oraz dowiedzieć się nieco więcej na temat azteckich i hinduskich bóstw, tradycji. Jeśli Was interesuje mitologia to serdecznie zapraszam do przeczytania!

Mimo, że książka opowiada historie trzech kobiet, to nie są one naplątane, jak to zwykle bywa. Każda kobieta ma początkowo rozdział dla siebie, w którym poznajemy jej historię. Później każda wspomina nieco o Berlinie, a na koniec wszystkie znajdują się w swoim 'Labie'. Bardzo mi się podoba ten zapis i cieszę się, że Autorka wszystko przejrzyście opisała.

Uważam, że z tą powieścią powinna zapoznać się każda kobieta, nieważne w jakim wieku. Jesteś z siebie zadowolona, dumna? Wierzysz w siebie? Czy tak czy nie zaufaj, że książka powinna trafić w twoje ręce.
Nadal jesteś niezdecydowana? Cóż nie zamierzam Cię przekonywać. Sama nie byłam pewna co do książki, a autentycznie mnie odmieniła.

Tytuł oryginału: Szamanki w wielkim mieście
Autor: Anna Punda-Parvati
Wydawnictwo: Novae Res
Liczba stron: 106
Moja ocena: 8/10

Za książkę serdecznie dziękuję Wydawnictwu Novae Res! 

Premiera wkrótce!

4 komentarze:

 1. Zdecydowanie taka pozycja mnie nie zaciekawi :(

  OdpowiedzUsuń
 2. Ciekawa książka. Jestem kobietą, więc chętnie zajrzę.

  OdpowiedzUsuń
 3. Może kiedyś spróbuję ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie ciekawią mnie tego typu książki, no ale kto wie, może kiedyś po nią sięgnę...

  http://biblioteczka-eileenjoy.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń

Skoro jesteś już tutaj to naskrob dla mnie parę słów o recenzji/książce. Dziękuję ♥ Motywuje mnie to do dalszego pisania. :)Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...