środa, 31 lipca 2019

462. Ring girl

Parę słów o książkach - blog z recenzjami książek

Eden to córka boksera o międzynarodowej sławie. Przez skandal sprzed lat jej ojciec pożegnał się z branżą, a jej zakazał jakichkolwiek rozmów związanych z boksem, oglądania czy zadawania się z sportowcami. Pewnego dnia Eden łamie zakaz, udając się z przyjacielem na galę i tam poznaje Logana, pretendenta do tytułu mistrza świata, który lata wcześniej był trenowany przez jej ojca. Logan zupełnie nie pamięta dziewczyny, co nie przeszkadza mu w rozpoczęciu znajomości, Eden z kolei boi się, że chłopak pozna prawdę, ale nie potrafi się powstrzymać przed rozmową z bokserem.

K.N. Haner od niedawna nazywana jest królową dramatów i tego tytułu łatwo nie pozwoli sobie odebrać. Jej najnowsze książki są tego doskonałym przykładem, ponieważ w "Ring girl" dramatu nie brakuje.

Historia Eden i Logana rozwijała się powoli, mimo łączących ich wspólnej przeszłości, więc autorka nie rzuciła nas od razu w wir wydarzeń. Styl autorki jest płynny i przystępny, a akcja rozwijana stopniowo. Mimo tego zabrakło mi tu dokładniejszego poznania bohaterów. Nie uważam żeby byli źle zarysowani, ale jednak czegoś nie było.

Choć "Ring girl" to pozornie książka o boksie i relacji dwójki osób z tym sportem związanych, to niesie za sobą naprawdę ważne przesłanie. Zdarza się tak, że rodzice przekładają na dzieci swoje własne ambicje i niespełnione marzenia, a bohaterowie tej książki w pewnym stopniu pomagają się w takiej sytuacji oswoić i ją lepiej zrozumieć.

Jedną z niewielkich wad tej książki jest to, że kończy się zbyt szybko, przez co niektóre wątki mam wrażenie, że zostały urwane w połowie. Czytając nie sądziłam, że minie mi ona tak szybko i że będę mieć po niej niedosyt. Zdążyłam już zapomnieć, że pani Haner potrafi zatrzymać uwagę odbiorcy na dłuższą chwilę, przez co niewiedzieć kiedy przytomnieje się dopiero po odwróceniu ostatniej kartki. Historia Eden i Logana jest pełna wzlotów i upadków, dramatów i morałów, dlatego jeśli poszukujecie nowej lektury, to ten bestseller będzie dla Was świetnym wyborem!

Tytuł oryginału: Ring girl
Autorka: K.N. Haner
Wydawnictwo: Kobiece
Liczba stron: 280
Moja ocena: 7/10

4 komentarze:

 1. Słyszałam dużo opinii, że ta książka nie jest tak dobra jak inne tej autorki, ale to raczej kwestia gustu ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Dla mnie ta książka okazała się totalną klapą, tak samo jak Drwal. Ogólnie odnoszę wrażenie, że autorka idzie na teraz na ilość a nie jakość, dlatego też odpuszczam sobie lekturę jej książek. Motywy się powtarzają, irytujący bohaterowie, brak konsekwencji w założeniu historii... Szkoda dla mnie czasu. Ale są gusta i guściki :)
  http://whothatgirl.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "Drwala" nie czytałam, ponieważ opis do mnie nie przemówił, a co do kolejnych książek autorki to nie wiem, może będę czytać dalej z czystej ciekawości :)

   Usuń

Skoro jesteś już tutaj to naskrob dla mnie parę słów o recenzji/książce. Dziękuję ♥ Motywuje mnie to do dalszego pisania. :)Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...