czwartek, 25 lipca 2019

460. Idealny mężczyzna

Parę słów o książkach - blog z recenzjami książek

Mara Hanover już od czterech lat podkochuje się skrycie w swoim sąsiedzie - przystojnym detektywie Mitchu Lawsonie. Jest jednak zbyt nieśmiała i niepewna samej siebie, by z nim porozmawiać, nawet pomimo spotkań u wspólnych przyjaciół. Gdy nieoczekiwanie Mara zostaje opiekunką dwójki dzieci Mitch, ten cudowny Mitch, proponuje jej swoją pomoc. Dziewczyna pamięta kim jest i głęboko wierzy, że detektyw jest zbyt dobry na pomaganie jej. Nie spodziewa się tylko, że Lawsona cechuje determinacja i uparty charakter.

"Idealny mężczyzna" to już trzeci tom serii "Mężczyzna marzeń". Tak jak i w przypadku poprzednich tomów książki można czytać bez znajomości wcześniejszych tytułów, ponieważ bohaterowie wszystkich pojawiają się w kolejnych lub wcześniejszych książkach bardzo sporadycznie i są bohaterami pobocznymi.

Pamiętając poprzednie tytuły, czyli "Tajemniczego mężczyznę" i "Niepokornego mężczyznę" byłam bardzo pozytywnie nastawiona do tego tytułu i pani Ashley już trzeci raz mnie nie zawiodła. Jej przystępny sposób pisania sprawił, że książka mająca ponad pięćset stron minęła mi niesamowicie szybko i przeczytałam ją praktycznie na raz, robiąc małą przerwę na obiad. Historia Mary i Mitcha mnie pochłonęła, wraz z nimi przeżywałam kolejne wydarzenia, skrycie marzyłam i po cichu planowałam dalsze losy.

Bohaterowie są dobrze wykreowani i tyczy się to nie tylko dwójki głównych postaci. Przewinęło się kilka postaci drugoplanowych, o których chętnie bym poczytała i wiem, że przynajmniej jedna z nich dostała swoją książkę, czyli czwarty tom serii o tytule "Wymarzony mężczyzna", której recenzja pojawi się w najbliższym czasie.

Choć historia jest pełna schematów i w łatwy sposób można przewidzieć wiele rozwiązań przygotowanych przez autorkę, to udało się jej także mnie mile zaskoczyć. Książki pani Ashley są idealne na odpoczynek od bardziej wymagającej literatury i mimo pokaźnej objętości czyta się je szybciutko. Cała seria idealnie sprawdzi się u romantyczek, którym nie przeszkadza, że mężczyźni są w tych książkach z lekka idealizowani.

Tytuł oryginału: Law Man
Autorka: Kristen Ashley
Seria: Mężczyzna marzeń (#3)
Wydawnictwo: Akurat
Liczba stron: 544
Moja ocena: 8/10
Za książkę dziękuję Wydawnictwu!

5 komentarzy:

Skoro jesteś już tutaj to naskrob dla mnie parę słów o recenzji/książce. Dziękuję ♥ Motywuje mnie to do dalszego pisania. :)Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...