niedziela, 28 lutego 2016

208. Trzy Siostry


Andi zostaje porzucona przez narzeczonego pod ołtarzem po wspólnych dziesięciu latach. Po tym nieprzyjemnym zdarzeniu postanawia wyprowadzić się ze Seattle i wyrusza na wyspę Blackberry, aby zamieszać w jednej z "trzech sióstr" - wiktoriańskim domu położonym w pobliżu dwóch podobnych, dzięki czemu zyskały takie przydomki. Jej sąsiadkami okazują się być dwie jakże różne kobiety: Boston, utalentowana malarka, która od śmierci swojego synka ma problem z malowaniem czego innego, oprócz portretów dziecka i Deanna, perfekcyjna pani domu wychowująca pięć córek, które mają jej szczerze dość...
Na pierwszy rzut oka kobiety nie mają nic wspólnego, jednak ich domy, a konkretniej ich przydomki, sprawią, że połączy je wielka przyjaźń. Przyjaźń, która otworzy im oczy na wiele spraw i pomoże przetrwać najgorsze momenty i wyjść z dołków.

Autorka porusza wiele trudnych tematów, w dużej mierze nawiązujących do problemów rodzinnych. Są to m.in. problemy z relacjami rodzic-dziecko, które dotykają wiele rodzin.
Kobietom ciężko się uporać z własnymi problemami, ale nie mają oporów żeby pomagać sobie nawzajem. W końcu każda z nich w pewnym stopniu otworzy się dla reszty i zgodzi się na próbę pomocy, jednak czy nie będzie za późno?

Książka napisana jest w sposób prosty i łatwy w odbiorze. Przyjemnie się ją czyta i dość szybko. Jest to jednak powieść dostarczająca czytelnikom wielu sprzecznych emocji. Oprócz tego warto zwrócić uwagę na bohaterów, których autorka bardzo dobrze wykreowała. Nie są to postacie bez wyraźnej osobowości, czy historii.

Uważam, że "Trzy Siostry" to książka warta przeczytania! Wydaje mi się, że tę powieść można polecić wszystkim, bo każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Tytuł oryginału: Three Sisters
Autorka: Susan Mallery
Seria: Blackberry Island
Wydawnictwo: HarperCollins
Liczba stron: 432
Moja ocena: 8/10
Za książkę serdecznie dziękuję Wydawnictwu!

2 komentarze:

Skoro jesteś już tutaj to naskrob dla mnie parę słów o recenzji/książce. Dziękuję ♥ Motywuje mnie to do dalszego pisania. :)Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...