piątek, 17 czerwca 2016

226. Miłość i kłamstwa


Sabrina Bogss przypadkiem trafia na tajemniczą kolekcję marmurków należących do jej ojca. Chce się usilnie dowiedzieć dlaczego nic o tym nie wiedziała, kiedy ojciec je zbierał i po co, niestety on nie może jej pomóc z powodu utraty pamięci. Kobieta postanawia poszukać informacji na ten temat na własną rękę. Próbuje zrozumieć kim jest i kim był mężczyzna, który ją wychował.
"Miłość i kłamstwa" to historia o zapomnianym dzieciństwie i życiu, a także o tym, jak mało wiemy o osobach, o których powinniśmy wiedzieć najwięcej. Zwraca też uwagę na to, że wystarczy naprawdę niewiele, by poznać innego człowieka i jak proste i łatwe do podjęcia są decyzje, które potrafią zmienić całe nasze dotychczasowe życie.

Sabrinie w ciągu jednego dnia zmienia się życie i dowiaduje się rzeczy, których się nawet nie domyślała. Jak na taką ciężką sytuację zachowała się mądrze i rozważnie, więc jeszcze przyjemniej poznawało się jej historię.

Rozdziały przeplatane są między dzieciństwem ojca Sabriny, a teraźniejszą opowieścią. Uważam to za ciekawy zabieg, bo poznajemy obie postacie, co jest ważne w tej historii. Książkę serdecznie polecam, nie tylko za samą fabułę, ale i pióro i język Cecelii Ahern, które chwalone są w wielu krajach.

Tytuł oryginału: The Marble Collector
Autorka: Cecelia Ahern
Wydawnictwo: Akuratg
Liczba stron: 416
Moja ocena: 8/10
Za książkę dziękuję Wydawnictwu!

4 komentarze:

 1. Kiedyś zabrałam się za czytanie Love, Rosie i książka była wzruszająca, ale przy tym samym strasznie nużąca - a to nietypowe połączenie, więc nie wiem co mam o niej myśleć, szczególnie, że nie dobrnęłam do końca. Ale na pewno dam autorce jeszcze szansę, bo Miłość i kłamstwa brzmi ciekawie ^^
  Bądź tu teraz

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam nadzieję, że uda ci się przeczytać "Miłość i kłamstwa" i cię nie zawiedzie :)

   Usuń

Skoro jesteś już tutaj to naskrob dla mnie parę słów o recenzji/książce. Dziękuję ♥ Motywuje mnie to do dalszego pisania. :)Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...