czwartek, 16 lipca 2015

PRZEDPREMIEROWO: 149. Niebieski zeszyt

Ola jest nastolatką mieszkającą z mamą w Krakowie. Jej ojciec pracuje w Anglii, żeby zapewnić rodzinie godne życie. Niestety związki na odległość strasznie szybko się kruszą, o czym zbyt wcześnie dowiaduje się dziewczynka. Kiedy związek jej rodziców się rozpada ona musi wyjechać do dziadków na wieś pozostawiając w Krakowie swoją przyjaciółkę i ukochanego (prawie) chłopaka. Z czasem przestaje tęsknić i zaczyna odkrywać rodzinne tajemnice, które bardzo namieszają w jej życiu. Co odkryje Ola? 

Książka mnie nieco zwiodła opisem i niepozornym tytułem. W "Niebieskim zeszycie" znajdziemy nie tylko fragmenty z życia nastolatki, która ma problemy rodzinne, a także odkryjemy stare tajemnice, szczególnie pewnego portretu wiszącego w dziadkowym domu.
W międzyczasie dziewczynka pisze opowieść o Białej Koniczynce -księżniczce, która próbuje uwolnić swojego ojca z zamku złej czarownicy, lecz czy jej się to uda?

Nie ma co ukrywać ta książka to doskonały przykład literatury młodzieżowej, którą z przyjemnością się czyta. Troszkę irytował mnie zapis dialogów (nie od nowych linijek), który mącił mi w tekście, ale gdy historia robi się coraz ciekawsza przestaje się zwracać uwagę na takie bzdety. ;)

Książkę polecam do przeczytania, szczególnie w czasie urlopu. Historia jest wciągająca i nie trzeba się zbyt mocno nad nią skupiać, co jest jej zaletą. Zachęcam.

Tytuł oryginału: Niebieski zeszyt
Autor: Barbara Vujcic
Wydawnictwo: Novae Res
Liczba stron: 272
Moja ocena: 7/10
  
Za książkę serdecznie dziękuję Wydawnictwu Novae Res!

Premiera w lipcu 2015r.!

5 komentarzy:

 1. Widzę, że to książka jak najbardziej dla mnie. Zapisuję sobie, na lato będzie idealna :)
  p.sternal@wydawnictwopoznanskie.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Jakoż nie obca mi tematyka :( raczej się nie skusze.

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie, chyba jednak sobie odpuszczę...

  OdpowiedzUsuń

Skoro jesteś już tutaj to naskrob dla mnie parę słów o recenzji/książce. Dziękuję ♥ Motywuje mnie to do dalszego pisania. :)Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...