środa, 8 lipca 2015

146. Lato w Rzymie


Ella samotnie wyjeżdża na wakacje do Rzymu, by w trakcie zwiedzania zapomnieć o byłym narzeczonym, przez którego straciła wiarę w siebie. Stawia sobie jeden jedyny warunek: być ostrożną w kontaktach z mężczyznami. Czy spotkany już pierwszego dnia Włoch - Ricco sprawi, że zmieni zdanie?

Isabella przybyła do Rzymu, aby zwiedzić cudowne miasto i podszkolić swój język. Niestety wplątuje się w znajomość z Antoniem, która nie może skończyć się dobrze. Jednak gdy los daje im drugą szansę na odbudowanie znajomości, czy wyciągną po nią ręce?

Bethany do Włoch przyjechała, żeby zarobić pilnując domu pewnej bogatej Włoszki. Tak się stało, że przypadkiem spotyka Cristiana, w którym się zakochuje, lecz nie może mu wyjawić prawdy. Czy bohaterka w końcu wpadnie we własną sieć kłamstw?

Każda z trzech historii jest ze sobą powiązana nie tyle fabułą, co schematem, ale nie można się przy nich nudzić. Autorki piszą tak ciekawie, że nawet się nie obejrzycie, gdy zostaniecie przeniesieni do bajecznego Rzymu, gdzie zostaniecie porwani w wir wydarzeń.

Każdy z bohaterów jest ciekawy na swój sposób i ciężko byłoby mi wymienić ich wszystkich, więc postaram się zaogólnić. Główne bohaterki to mądre kobiety, których nie da się nie polubić. Choć niektóre zachowania (np. Bethany) mnie irytowały, to koniec końców wszystko wychodziło na prostą, więc jestem zadowolona.

"Lato w Rzymie" jest idealną pozycją do przeczytania w wakacje. I choć nawet byście wybrali się w góry to ciekawe historie o gorącym Rzymie i przystojnych Włochach tak Was dopadną. Mojej miejscowości daleko do Włoch i tamtejszej pogody, a naprawdę czułam się, jakbym właśnie siedziała na plaży i miała przed sobą sceny z książek. ;) Serdecznie polecam!

Tytuł oryginału: The Hidden Heart of Rico Rossi&Her Shameful Secret&The Italians One-Nigh
Autor: Kate Hardy&Susanna Carr&Cathy Williams
Wydawnictwo: HarperCollins (dawniej Harlequin)
Liczba stron: 383
Moja ocena: 9/10

Za książkę serdecznie dziękuję pani Monice z Wydawnictwa HarperCollins!

2 komentarze:

Skoro jesteś już tutaj to naskrob dla mnie parę słów o recenzji/książce. Dziękuję ♥ Motywuje mnie to do dalszego pisania. :)Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...