wtorek, 12 kwietnia 2016

211. Serce w kawałkach


Po pięciu miesiącach od tragicznych wydarzeń na wyspie i mieszkaniu w Bostonie David postanawia raz na zawsze skończyć z przeszłością i ruszyć do przodu, jednak aby to zrobić musi przypomnieć sobie jeszcze kilka rzeczy związanych ze śmiercią narzeczonej. Wraca na wyspę, a jego ukochana Juli wraca razem z nim. Davidowi przypominają się urywki z chwil poprzedzających tragiczną śmierć Charlie. Kiedy przypomina sobie dźwięk wystrzału zaczyna obawiać się tego, że to właśnie on ją zamordował. Juli w to jednak nie dowierza i stara się za wszelką cenę odkryć kto stoi za tym wszystkim i jaką rolę odegrał w tym jej chłopak. Policja tymczasem znajduje w morzu kobiece szczątki...

Tak jak w pierwszym tomie byłam zachwycona Juli i Davidem, tak w tym niestety i jedno i drugie momentami zaczynało działać mi na nerwy. Rozumiem ich sytuację, ale czasami zachowywali się jak dzieci, co nie zmienia faktu, że z niecierpliwością wyczekuję ostatniego tomu tej świetnej trylogii. 

Autorka wplotła w akcję jeszcze więcej wątków, które rozwijają się swoim tempem budując napięcie towarzyszące nam do ostatnich stron. Nie wiem, co pani Lange szykuje dla nas w "Sercu z popiołu", ale po końcówce zaczynam się obawiać, czy nie zszarpie to zbytnio moich nerwów i nie złamie serca.

Jeśli jesteście już po "Sercu ze szkła" to nie możecie przejść obojętnie obok "Serca w kawałkach". Jeśli jeszcze nie, to serdecznie polecam zapoznanie się z tą historią.
Tytuł oryginału: Herz in Scherben
Autorka: Kathrin Lange
Seria: Serce ze szkła (#2)
Wydawnictwo: Muza
Liczba stron: 416
Moja ocena: 9/10
Za książkę serdecznie dziękuję Wydawnictwu!

2 komentarze:

  1. Wow, ta książka zbiera naprawdę wysokie oceny :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Oceny zbiera wysokie, recenzje nie zawsze pozytywne. W moim stosiku jak narazie pierwsza część, może nie będzie tak tragicznie.

    Pozdrawiam serdecznie i zapraszam do siebie ;)
    http://tylkomagiaslowa.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń

Skoro jesteś już tutaj to naskrob dla mnie parę słów o recenzji/książce. Dziękuję ♥ Motywuje mnie to do dalszego pisania. :)Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...