piątek, 25 listopada 2022

586. Bóg nigdy nie mruga 2

Parę słów o książkach - blog z recenzjami książek
Instagram: @zmu_booklover
 

Ukochana autorka, która podbiła serca Polaków powraca z nowym radami i afirmacjami! Felietony poruszają kwestie zdrowia i szczęścia, smutku i śmierci, nadziei i żałoby. Jednocześnie bawią i wzruszają, dodają otuchy i odbierają ciężary, jakie nakładamy na siebie w codziennym życiu. 

"Bóg nigdy nie mruga 2" to nowy zbiór felietonów, poruszających aktualną światową tematykę - pandemię Covid-19, wzrost cyfryzacji i zatracenie w biegu po sukces. Autorka zwróciła uwagę na kwestie zdrowotne i finansowe, na problemy z pokazywaniem własnych emocji i trudnościami w odnalezieniu szczęścia z drobnostek. 

Felietony są krótkie i idealnie nadają się do czytania przed snem lub na rozpoczęcie dnia. Wymagają przełożenia ich na własne życie i przyznanie przed samym sobą w jakim stopniu nas dotyczą. To jest chyba ta najtrudniejsza kwestia, że skłaniają nas do refleksji na tematy, które niekoniecznie są proste i przyjemne. Czasem jednak trzeba się zatrzymać i zastanowić, czy, na przykład, biegnąc po sukces i pieniądze nie pogubiliśmy się w relacjach z bliskimi. 


"Motywacja rodzi się, kiedy bierzesz się do pracy. Przychodzi wraz z ruchem i działaniem. [...] Nie tryskam motywacją. Czasem pojawia się ona dopiero po fakcie, jak przyjaciółka, która spóźnia się na imprezę."


Jest to kolejna zachwycająca książka spod pióra pani Brett - wszystkie wcześniejsze również są bliskie mojemu sercu i niejednokrotnie zdarzało mi się do nich wracać. Ta, poświęcona w dużej mierze kwestiom zdrowotnym i żałobnym, szczególnie podczas trwania lockdownu, trafiła do mnie mocniej, prawdopodobnie przez wzgląd na to, iż poruszane tematy nie dość, że były aktualne, to jeszcze bliskie moim własnym doświadczeniom. Z tego też powodu nie byłam w stanie przeczytać tej książki na raz i dawkowałam ją sobie - czasem po kilka felietonów, a czasem byłam w stanie udźwignąć tylko jeden.

Cóż mogę więcej dodać, Regina Brett znów mnie zachwyciła. Nie w każdej kwestii się z nią zgadzam, szczególnie przy radach dotyczących odrzucenia wielozadaniowości - jestem osobą, która nienawidzi robić jednej rzeczy na raz i multitasking wielbię, dlatego też w najbliższym czasie nie planuję tego zmieniać. Ale mimo tego doceniam jej rady i wiele z nich planuję powoli wprowadzać w swoje życie. 

Jeśli nie znacie jeszcze książek pani Brett, to serdecznie je Wam polecam. Dobrą okazją są zbliżające się święta - dodanie nazwiska Reginy Brett do listy prezentów lub kupienie sobie samemu w formie prezentu Was nie zawiedzie! A jeśli już znacie jej książki, to wiecie na jakim poziomie stoją i nie potrzeba Was dłużej przekonywać, że warto! 

Tytuł oryginału: God Never Blinks #2

Autorka: Regina Brett

Seria: Bóg nigdy nie mruga (#2)

Wydawnictwo: Insignis

Liczba stron: 368

Moja ocena: 9/10

Za egzemplarz serdecznie dziękuję Wydawnictwu!

2 komentarze:

  1. Zazwyczaj odrzucam takie książki i sięgam po powieści, ale kiedy już przeczytam jakiś zbiór felietonów okazuje się, że bardzo mi się taka forma podoba. Z tą książką pewnie też by tak było, tym bardziej że tematyka wydaje się dobra właściwie dla każdego, skoro skupia się na różnych współczesnych problemach.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Mam nadzieję, że kiedyś poznam Twoją opinię o książkach Brett i że spodoba Ci się i treść, i forma :)

      Usuń

Skoro jesteś już tutaj to naskrob dla mnie parę słów o recenzji/książce. Dziękuję ♥ Motywuje mnie to do dalszego pisania. :)Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...