czwartek, 20 grudnia 2018

400. Święta przez cały rok - List od... 2

Parę słów o książkach - blog z recenzjami książek

Cześć i czołem! Pamiętacie Linusa z zeszłego roku? Chłopiec wraz ze swoim przyjacielem Rudolfem powraca! Majk, nowoczesny Święty Mikołaj, który w lecie świąteczne sanie zamienia na motocykl, ponownie szykuje dla chłopców misję. I to nie świąteczną, ponieważ do historii Linusa wracamy tuż przed rozpoczęciem się wakacji. Warto bowiem pamiętać, że dobro należy czynić cały rok, a nie tylko w grudniu!

W tym roku również powstała książka dla małych i dużych, lecz nie tylko ze świątecznym przesłaniem! Zmiana Linusa jaka została ukazana w pierwszej części tej uroczej książki wciąż postępuje i to oczywiście tylko na lepsze. Przesłanie odnośnie tego, że święta trwają calutki rok, więc każdy z dwunastu miesięcy jest odpowiednim by pomagać innym, tylko to potwierdza.

Wygląda na to, że to już kolejny grudzień, który spędzę w szampańskim nastroju za sprawą książki, która nie wygląda jak odpowiednia dla mojej grupy wiekowej. Jest to też przyjemne przypomnienie tego, że najczęściej to właśnie historie przeznaczone dla najmłodszych niosą największe i najlepsze przesłania!

Święta przez cały rok. List od... 2 to książka idealna na grudniowy wieczór, wiosenny piknik, wakacyjne plażowanie czy też jesienny spacer. Jest taka, jak jej przesłanie - adekwatna na każdy dzień i każdą porę, ale zachęcam do jej kupna już teraz. Jako że Empik.com prowadzi świetną akcję, w której przekazuje 10 złotych od każdego egzemplarza dla Fundacji Zaczytani.org, aby wspomóc ich akcję Bajkoterapii prowadzoną w domach dziecka. Książka nie jest droga, ponieważ kosztuje raptem 19,99zł, a zdecydowanie jest warta swojej ceny!
Jeśli macie dzieci, kuzynów lub też rodzeństwo, to będzie to dla nich naprawdę dobry prezent! Szczególnie jeśli zdecydujecie się poznać historię Linusa i Rudolfa wraz z nimi, bo nie ma lepszego podarunku niż wspólne czytanie.

Tytuł oryginału: List od... 2
Autorka: Katarzyna Ryrych
Wydawnictwo: Wilga
Liczba stron: 122
Moja ocena: 9/10
Za książkę serdecznie dziękuję Wydawnictwu!

4 komentarze:

Skoro jesteś już tutaj to naskrob dla mnie parę słów o recenzji/książce. Dziękuję ♥ Motywuje mnie to do dalszego pisania. :)Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...