sobota, 30 czerwca 2018

Podsumowanie czerwca!


Nadeszły upragnione wakacje, ale co działo się chwilę przed tym?


Przeczytane:
1. Dr Jekyll and Mr Hyde - Robert Louis Stevenson (88 stron)
2. Noc Kupały - Katarzyna Berenika Miszczuk (416 stron)
3. Pasażerka - Lisa Lutz (416 stron) 
4. Słońce i jej kwiaty. The sun and her flowers - Rupi Kaur (490 stron)
5. Toń - Marta Kisiel (320 stron)
6. Z nienawiści do kobiet - Justyna Kopińska (224 strony)
7. Morderstwo przy Rue Dumas - M.L. Longworth (306 stron)

Liczba stron: 2 260
Dziennie: 75

Obejrzane:
a) seriale:
1. Lucyfer - 2 odcinki
2. Vikings - 8 odcinków
3. Prison Break - 24 odcinki
4. Supernatural - 5 odcinków
5. Adini Sen Koy - 46 odcinków
6. While You Were Sleeping - 9 odcinków

b) filmy:
1. Love, Simon
2. Wyszczekani
3. Aż do kości

Czerwiec?
Minął mi niesamowicie szybko. Początek był trudny, miałam masę nauki i do ostatnich dni realizowałam w szkole program. Sprawdziany były codziennie, często po dwa, trzy, bo jakoś nie było czasu przez wcześniejsze dziewięć miesięcy na ich realizację. Na początku miesiąca rozpoczęłam kurs na prawo jazdy, więc pogodzenie wykładów i jazd z ilością nauki nie było łatwe, ale podołałam, i to nie byle jak! Na zakończeniu roku odebrałam świadectwo z paskiem, które mnie bardzo bardzo cieszy. Udało mi się także otrzymać tytuł Wypasionego Mola Szkolnego, co oznaczało przeczytanie największej ilości książek w szkole, a w nagrodę dostałam trzy świetne książki, o których więcej będzie na blogu pewnie już niedługo.
Jak widać powyżej nie czytałam zbyt dużo - porównując z wynikiem majowym (sztuk osiemnaście), a za to, szczególnie w ostatnim tygodniu, skupiłam się na nadrabianiu seriali. Skończyłam Lucyfera i Prison Break, nadrobiłam Supernatural, troszkę podgoniłam z Vikings i Adini Sen Koy, a dzięki poleceniom Wiktorii zaczęłam dramę - While You Were Sleeping

W czerwcu pojawiło się sześć recenzji książek: The Foxhole Court, Cień rycerza, Szkoła zabójców, This girl, Noc Kupały i Pasażerka.

Lipiec?
Na ten miesiąc zaplanowałam naukę, którą zaczęłam już w czerwcu. Jakby nie patrzeć, to już mogę zwać siebie maturzystką, więc te wakacje muszę być pracowite, tak żebym w roku szkolnym powtarzając materiał przed maturą nie żałowała, że jedynie odpoczywałam, a w kierunku szkolnym zrobiłam jedno wielkie nic. Na tę chwilę robię notatki maturalne, ale najpóźniej od drugiego tygodnia lipca planuję codzienną naukę historii.
Jeśli zaś chodzi o czytanie, to 2-8 lipca trwa 7ReadUp (po więcej informacji zapraszam na youtube na kanał Wybredna Maruda), a tydzień później - Maraton Czytelniczy We Need Ya i w obu planuję wziąć udział. Oba stosiki książek przygotowanych pod kategorie maratonów postaram się wrzucić tu, jak i na instagrama. Mam nadzieję, że serialami uda mi się także zająć, bo według mojego TvShowTime mam spore zaległości ;)

Jak Wam minął czerwiec? Co porabialiście? Jakie macie plany na nowy miesiąc?

8 komentarzy:

 1. Prawko prawkiem, zdasz tak szybko jak ja! :D Szykuj się na kolejne dramy, bo Goblin mnie nie zatrzyma! ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie wiem czy te słowa powinny mnie cieszyć czy też martwić :D

   Usuń
 2. Gratuluję wyników i trzymam kciuki za powodzenie w lipcu. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Jeśli chodzi o ilość przeczytanych książek to mam podobnie jak Ty :) Trochę gorzej w porównaniu do maja, ale podejrzewałam, że tak właśnie będzie :)
  http://whothatgirl.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. W pierwszej kolejności gratuluję świadectwa z paskiem i trzymam za Ciebie kciuki w powtórkach maturalnych! Sama właśnie czekam na wyniki matur, które już jutro, przez co doskonale zdaję sobie sprawę jaki to ciężki okres - maturalna klasa. :C

  Brawo za tak imponującą liczbę przeczytanych książek - ja przeważnie i tak czytam dwa razy mniej, więc... super! :)

  Pozdrawiam i obserwuję!
  NaD okładkę :)

  OdpowiedzUsuń

Skoro jesteś już tutaj to naskrob dla mnie parę słów o recenzji/książce. Dziękuję ♥ Motywuje mnie to do dalszego pisania. :)Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...