wtorek, 8 listopada 2016

stosik wrześniowo-październikowy! + nieco o Targach w KrakowieDziś zapraszam serdecznie na stosik z ostatnich dwóch miesięcy!


We wrześniu pojawiły się u mnie jedynie dwie książki, więc zrezygnowałam z tworzenia oddzielnego posta. Były to: Gloria od Wydawnictwa Akurat (niewidoczna na zdjęciu) oraz zakup własny - Mitologia Greków i Rzymian. Jestem wielką fanką mitologii i nie przepuszczę okazji, jeśli natknę się na coś związane z nimi, co poskutkowało kolejnymi zakupami - tym razem w mojej szkolnej bibliotece, za niewiarygodnie niskie sumy. Są to: Antygona Sofoklesa oraz Pod Troją. 
W październiku przyszła do mnie niespodziewanie książka Trzy kolory wystarczą. Rysuj! od Wydawnictwa Insignis. Kolejną pozycją jest paczka od Wydawnictwa OMG Books i jest to IMAGINES, czyli zbiór 34 fanfiction o różnych, przeróżnych gwiazdach.
Od Wydawnictwa Harper Collins otrzymałam najnowszą książkę Raibow Rowell, czyli Nie poddawaj się, a Wydawnictwo Muza przysłało mi ostatni tom trylogii Serce ze szkła - Serce z popiołu.

W prezencie od wujka dostałam kilka jego książek, które prawdopodobnie mogłyby mnie zainteresować. Są to: Mistrz i Małgorzata, Oko Nabokova, Lot nad kukułczym gniazdem, Bitwa o Pilarzinho oraz drugi tom- Osada nad Srebrnym Potokiem, Gra w klasy, Historia Polski tom 1, a także Grek Zorba.


W dzień premiery, czyli 22 października dostałam od taty Harry Potter i Przeklęte Dziecko, którą planowałam kupić kilka dni później na Targach, więc cieszę się, że miałam ją jeszcze przed nimi! 

Na kilka dni przed Targami popełniłyśmy z babcią tzw. zamach na Mroza, gdyż oprócz w/w Ekspozycji, Przewieszenia i Trawers kupiłyśmy Kasację, Zaginięcie i Rewizję, które są u babci (wraz z Immunitetem zakupionym wcześniej). Dodatkowo zaczęłam podczytywać poezję, więc kupiłam tomik wierszy Czesława Miłosza.


W sobotę 29.10 popełniłam wiele książkowych grzeszków, które mam nadzieję, że zostaną mi wybaczone. Kupiłam: przedpremierowo November 9 oraz Never, Never Colleen Hoover, Bez słów Mii Sheridan, która była mi wielokrotnie polecana, Oblivion, bo kocham serię Lux, Przez niego zginę, gdyż kocham K.A.Tucker, a także Simon oraz inni homo sapiens, Kiedy pada deszcz (do której zachęcono mnie przy stosiku Wydawnictwa), Promyczek oraz Załącznik R.Rowell. Dodatkowo dla brata książkę o FC Barcelonie, a dla siebie 5 podręczników. A z takich nieksiążkowych rzeczy to kubek na stosiku Otwartego z napisem ESPRESSO PATRONUM! <3

Październik był miesiącem wielu, naprawdę wielu książek. Po podliczeniu przybyło ich do mnie aż 35 (+3 tomy serii z Chyłką, które są u babci). Jest to ogromna liczba i coś czuję, że w kolejnych miesiącach nie kupię nic a nic, ale kto by w to wierzył.

Co do Was ciekawego przyszło? Może polecicie mi co najpierw zacząć, gdyż póki co  przeczytałam jedynie Mitologię, Glorię, IMAGINES, Nie poddawaj się, Antygonę, November 9 oraz zaczęłam Kiedy pada deszcz.

12 komentarzy:

 1. Oooo zazdroszczę Oblivion i Mroza, bo sama mam zamiar w końcu zapoznać się z jego twórczością ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Od dawna polowałam na Mroza, a trafiła się świetna okazja i mam nadzieję, że w końcu zrozumiem te wszystkie zachwyty nad jego twórczością! :)

   Usuń
 2. Niezłe łupy☺ miłej lektury.

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie wiedziałam, że w formie fanfiction wydaje się już książki :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja znam kilka takich historii i jak do tej pory mnie nie zawiodły :)

   Usuń
 4. Czytałam jedynie "Promyczka". Przyjemnej lektury życzę!

  OdpowiedzUsuń
 5. "Bez słów" - wielokrotnie polecana, czemu się nie dziwie ;)
  "Przez niego zginę" mam w planie na najbliższe miesiące, a dokładnie mam nadzieję, że przeczytam ją do końca roku :)
  Świetne nabytki - zazdroszczę i życzę przyjemnej lektury!
  houseofreaders.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Słyszałam dużo dobrego o "Bez słów" i ponoć jest to coś w stylu mojej ukochanej Hopeless, więc mam nadzieję,że jeszcze w tym roku uda mi się ją przeczytać :)
   Dziękuję! <3

   Usuń
 6. Podkradłabym obie Hoover i Kiedy pada deszcz, pewnie będę je kupować w najbliższym czasie. Miłego zytania!

  Pozdrawiam, Przy gorącej herbacie

  OdpowiedzUsuń

Skoro jesteś już tutaj to naskrob dla mnie parę słów o recenzji/książce. Dziękuję ♥ Motywuje mnie to do dalszego pisania. :)Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...