piątek, 25 listopada 2016

250. Shadow


Raven staje przed trudnym wyborem: nie wie, czy dołączyć do Księcia Florencji - jej łaknącego krwi adoratora czy przeciwstawić się im i pomóc ludziom w walce z wampirami. Dodatkowo inspektor Batelli nie odpuszcza i stara się zrobić wszystko, aby udowodnić jej związek z kradzieżą bezcennych dzieł sztuki z galerii Uffizi. Książę wciąż udowadnia Raven swą miłość, lecz to od kobiety zależy, czy zdoła mu zaufać i go pokochać mimo jego przeszłości...

Kiedy tylko dowiedziałam się o premierze drugiego tomu "Raven" moje serce rwało się do czytania! Nie mogłam się doczekać powrotu do malowniczej Florencji. Oprócz historii Raven tęskniłam za opisami tego ślicznego miasta, których jest sporo w obu książkach.

Autor pisze lekko i przejrzyście, choć w fabułę wplata kilka nowych wątków. Niektórych szybciej lub wolniej można się domyślić, są też takie, owiane tajemnicą, których do ostatniej strony nie jesteśmy pewni. Jest to ciekawy zabieg, choć fabuła podobała mi się nieco mniej, niż w pierwszym tomie. Jak dla mnie było zbyt wiele intryg, a zbyt mało Raven i jej poświęconych scen.

Ciekawe jest to jak zmieniają się bohaterowie od początku pierwszego tomu. Will sądzący, że nie potrafi kochać wyznaje miłość Raven i uświadamia sobie, że ciężko jest jest mu bez niej przetrwać. Powrót do historii ich uczuć był świetnym pomysłem i cieszę się, że udało mi się zabrać za "Shadow" tuż po premierze.

Dodatkowym plusem jest otwarte zakończenie książki, które pozwala popłynąć nam z nurtem naszej wyobraźni. Ta książka jest naprawdę dobrą kontynuacją i serdecznie ją polecam!

Tytuł oryginału: The Shadow
Autor: Sylvain Reynard
Seria: Seria Florencka (#2)
Wydawnictwo: Muza
Liczba stron: 398
Moja ocena: 8/10
Za książkę dziękuję Wydawnictwu!

3 komentarze:

  1. Czytałam pierwszy tom i o ile nie czytam książek o wampirach byłam zachwycona. Liczę na to, że teraz też będę :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Przede mną część pierwsza. Mam nadzieję, że uda mi sie niedługo po nią sięgnąć. :)

    OdpowiedzUsuń

Skoro jesteś już tutaj to naskrob dla mnie parę słów o recenzji/książce. Dziękuję ♥ Motywuje mnie to do dalszego pisania. :)Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...