piątek, 4 grudnia 2015

Disney Book Tag


Dzisiaj przychodzę do Was z kolejnym ciekawym tagiem, do którego nominowana zostałam przez Wiktorię, za co serdecznie jej dziękuję! :)

1. Mała Syrenka - bohater, który jest wyobcowany lub czuje się nieswojo w sytuacji, w której się znalazł.
Pierwszą postacią jaka przyszła mi na myśl jest Eleonora z książki "Eleonora&Park" (recenzja niebawem). Dziewczyna ma rude włosy widoczne z daleka, nie należy do najszczuplejszych oraz jej budżet domowy kuleje, więc dziewczyna chciałaby zniknąć z każdego miejsca, w którym się znajduje: ze szkoły, z autobusu, z życia...

2. Kopciuszek - bohater, który przechodzi ogromną metamorfozę.
Wydaje mi się, że najbardziej pasuje tutaj Julia z serii Dotyk Julii (wcale nie dlatego, że ostatnio odświeżałam ostatni tom ;>). Julia z pierwszego tomu, ta, która była słaba i bała się samej siebie nie ma nic wspólnego z Julią, która w ostatnim tomie dumnie walczy o swoje i zna swoją siłę.

3. Królewna Śnieżka - książka, w której bohaterowie diametralnie różnią się od siebie. 
Nie chcę się powtarzać z "Eleonorą&Parkiem", choć ta dwójka bardzo się różni, więc wybieram Milesa i Alaskę z "Szukając Alaski". Miles jest cichym, nieśmiałym i stonowanym chłopakiem, a Alaska z kolei to mocno zakręcona i wybuchowa osoba, z którą nie można się nudzić.

4. Śpiąca Królewna - książka, podczas czytania której zasnęłaś.
Jako, że czytam jedynie w nocy (bo tylko wtedy mam czas) powinno mi się to zdarzać na okrągło, ale tak nie jest. Szczerze nie pamiętam przy jakiej książce ostatnio zasnęłam, ale wydaje mi się, że była to jakaś lektura.

5. Król Lew - bohater, który w dzieciństwie musiał zmierzyć się z traumatycznym przeżyciem.
Kacey z serii Dziesięć płytkich oddechów, Sky i Holder z Hopeless... Nie mogę wybrać pomiędzy nimi, ponieważ wszyscy mieli ciężki start.

6. Piękna i bestia - książka, której się obawiałaś, a okazała się wspaniała.
Takich książek było naprawdę wiele jednak jedną z ostatnio przeczytanych było "Maybe someday". Colleen Hoover jest jedną z moich ukochanych Autorek, ale i tak bałam się, że jej najnowsza książka mnie rozczaruje. Szczególnie, że zwlekałam z przeczytaniem jej i bałam się, że moje oczekiwania przerosną powieść.

7. Alladyn - bohater, którego życzenie się spełniło.
Augustus Waters. Jego marzeniem było to, by ludzie o nim pamiętali i chyba tak się stało, prawda? :)

8. Mulan - bohater, który udaje kogoś kim nie jest.
Emily z Pretty Little Liars, Neil ze Stowarzyszenia Umarłych Poetów, główne bohaterki książki Wtedy pojawiłaś się ty... Można by było wymieniać i wymieniać bo tak naprawdę w tych czasach każdy udaje kogoś kim nie jest, nawet bohaterowie książek.

9. Toy Story - książka, której bohaterów chciałabyś ożywić.
Sky i Holder, Alaska i Miles, Hazel i Augustus, Katy i Damon... tak jak powyżej można by było wymieniać i wymieniać, ponieważ uwielbiam za wiele postaci i za wiele książek by zdecydować się na jedną.

10. Disney Descendants - ulubiony czarny charakter.
Jakoś szczególnie nie przepadam za czarnymi charakterami, ale na główne uznanie zasługują Voldemort, bo to jego od dzieciństwa się bałam oraz A. z Pretty Little Liars, które ma wszystko tak dopracowane, że nie wierzę by była to jedna osoba (niby jestem już na bieżąco, ale kolejne 1,5 sezonu muszą o czymś kręcić, prawda?).

I tak by przedstawiał się ten tag. Postanowiłam nie nominować nikogo, ale za to daję Wam - czytelnikom pełne pole do popisu. Jeśli chcesz zrobić Disney Book Tag to podeślij link w komentarzu - z chęcią poznam twoje odpowiedzi na poszczególne podpunkty. ;)

12 komentarzy:

 1. Interesujące odpowiedzi a 9 szczególnie ciekawa ;p

  OdpowiedzUsuń
 2. Też się bałam Voldemorta i obawiałam się "Maybe Someday" jednak niesłusznie, podobnie jak Ty ;). Baaardzo chętnie sama się zmierzę z tym TAGiem, niedługo go zrobię i podeślę Ci link ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cieszę się! Czekam na odpowiedzi. :)

   Usuń
 3. Ożywić tych umarłych, czy ogólnie wymyślonych? Kontrowersyjne pytanie ;) Przesłodki tag! Pozdrawiam www.oczytane.blog.pl

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja to zrozumiałam jako postacie z książek, które niekoniecznie zmarły. :P

   Usuń
 4. Ożywić tych umarłych, czy ogólnie wymyślonych? Kontrowersyjne pytanie ;) Przesłodki tag! Pozdrawiam www.oczytane.blog.pl

  OdpowiedzUsuń
 5. Ciekawe odpowiedzi - bardzo trafne. Eleonora idealnie pasuje do tego opisu z pytania pierwszego :)
  Pozdrawiam.

  houseofreaders.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo podoba mi się ten tag :) Fajne odpowiedzi.

  OdpowiedzUsuń
 7. Bardzo fajny Tag, pierwszy raz go wiedzę :)

  Odwaliłaś kawał dobrej roboty z blogiem, nie przejmuj się nigdy krytyką i oby tak dalej!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję za miłe słowa! Bardzo wiele dla mnie znaczą. ♥

   Usuń

Skoro jesteś już tutaj to naskrob dla mnie parę słów o recenzji/książce. Dziękuję ♥ Motywuje mnie to do dalszego pisania. :)Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...