wtorek, 17 listopada 2015

177. Książka bez sensu


Po "Zniszcz ten dziennik" zapanowało szaleństwo na punkcie książek, które trzeba niszczyć. Jeśli wy również macie dość niszczenia pozycji, a zamiast tego chcecie sprawdzić, czy umiecie być kreatywni w takim stopniu, jak Alfie Deyes to serdecznie zapraszam.

Alfie Deyes, autor "Książki bez sensu" to popularny angielski vloger, który postanowił stworzyć coś innego, coś co wyzwala naszą kreatywność i zmusza do myślenia, a nie pustego rwania kartek, czy wylewania czegoś na nie. Warto zwrócić uwagę na to, że autor nie nakazuje nam konkretnego działania, a najczęściej podaje same podpisy do rysunków i to właśnie od nas zależy, jak je zinterpretujemy.
Przykładowe zadania to: narysowanie tatuażu według własnego pomysłu, projekt okładki własnej płyty, prowadzenie dziennika snów, czy narysowanie własnego selfie (tak, narysowanie :p).

Oprócz samej książki Alfie stworzył także aplikację na telefony i smartfony, dzięki której możemy sprawdzić, jak sam autor wykonał konkretne ćwiczenia.

Jak dla mnie "Książka bez sensu" ma sens i jest świetnym pomysłem na prezent dla kogoś lub dla samego siebie, bo kto nie chce sprawdzić ile w nim kreatywności? ;)

Tytuł oryginału: The Pointless Book
Autor: Alfie Deyes
Wydawnictwo: Insignis
Moja ocena: 8/10
Za książkę serdecznie dziękuję Wydawnictwu!

2 komentarze:

  1. Wszystko ładnie-pięknie, tylko dlaczego nazywać taki twór książką? Kiedyś były pamiętniki, złote myśli, kolorowanki. Warto stworzyć nową nazwę dla tego typu projektów, bo książka to jednak powinna być książką. To trochę jakby osła nagle rumakiem nazywać. ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. A dla mnei nie ma sensu, chociaż mże bym i się do niej przekoała, gdybym przeczytała, a raczej przerobiła ją w pełni. Na dzień dzisiejszy mam co do niej mieszane uczucia.
    http://kruczegniazdo94.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń

Skoro jesteś już tutaj to naskrob dla mnie parę słów o recenzji/książce. Dziękuję ♥ Motywuje mnie to do dalszego pisania. :)Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...