czwartek, 30 maja 2019

446. Śmiały podryw

Parę słów o książkach - blog z recenzjami książek / INSTAGRAM: @zmu_booklover

Pixie to młoda dziewczyna z fioletowymi włosami i spokojną naturą. Rozpoczynając pracę w Second Circle Tattoos siedem lat wcześniej nie sądziła, że ma jeszcze szansę na spokojne życie. Przeszłość zostawiła za sobą, choć nie było to łatwe, zmieniła tożsamość i stara się na nowo rozkwitać. Za wszelką cenę unika jednak mężczyzn - nacierpiała się z ich strony i jedynymi przedstawicielami tej płci, których znosi są jej szefowie i przyjaciele - Trent i Cujo. No i Dred, bezczelny, zarozumiały i łobuzerski muzyk, któremu fioletowowłosa dziewczyna zawróciła w głowie.

Książki Scarlett Cole zawsze czytam z przyjemnością, choć nie jest to literatura wysokich lotów. Przystępny język i sposób prowadzenia narracji za każdym razem do mnie przemawiają i od razu po skończeniu nie mogę się doczekać kolejnych jej książek.

Autorka w tej serii stawia na trudną problematykę i zawsze w pewnym stopniu ją wplata w fabułę. Tajemnice, wyrządzone zło i krzywda, z którą ciężko jest się pogodzić nie przytłaczają jednak odbiorcy, ale ma się świadomość tego bólu ogarniającego bohaterów. Dzięki temu można w lepszy sposób zrozumieć ich pobudki i w pewnym stopniu tłumaczyć sobie ich zachowanie, choć nie zawsze na pierwszy rzut oka jest ono zrozumiałe i logiczne.

Pani Cole ma to do siebie, że jej bohaterowie najczęściej stoją po dwóch stronach barykady. Jedno z nich jest pełne ekspresji, głośne, szczere i wszędzie go pełno, drugie zaś należy do tych bardziej cichych, tajemniczych i opanowanych osób. Tym razem nie było inaczej, ale mimo tego nie czułam schematyczności. Choć bohaterowie w pewnym stopniu byli idealizowani, to lektura "Śmiałego podrywu" pozwoliła mi odpocząć od maturalnego zgiełku i jestem przekonana, że jeszcze nie raz do niej wrócę.

Cieszę się, że autorka wplotła do tej książki postacie z poprzednich tomów, które tak uwielbiam, m.in. Harper i Trenta. Choć nie było ich zbyt dużo, to zapragnęłam na nowo przeczytać całą serię i prawdopodobnie to zrobię przed premierą czwartego i chyba ostatniego tomu. "Śmiały podryw", tak jak poprzednie książki z serii Tatuaże czyta się niesamowicie szybko i ciężko się jest od lektury oderwać.

Tytuł oryginału: The Purest Hook
Autorka: Scarlett Cole
Seria: Tatuaże (#3)
Wydawnictwo: Akurat
Liczba stron: 352
Moja ocena: 8/10
Za książkę dziękuję Wydawnictwu!

4 komentarze:

  1. Mnie szał na autorkę ominął i omija do dziś! :D

    OdpowiedzUsuń
  2. Brzmi zachęcająco, ale nie mam pojęcia czy dam radę przeczytać jeszcze w tym roku :D

    OdpowiedzUsuń

Skoro jesteś już tutaj to naskrob dla mnie parę słów o recenzji/książce. Dziękuję ♥ Motywuje mnie to do dalszego pisania. :)Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...