niedziela, 8 stycznia 2017

17 książek na 2017


W tym roku również postanowiłam przygotować takie małe zestawienie, któremu mam nadzieję, że podołam. Zeszłoroczne udało mi się niestety ukończyć z przeczytaną połową szesnastki.

1. Mistrz i Małgorzata 
Ten klasyk od dawna mnie ciekawi i chciałabym w tym roku go poznać.

2. Pani Noc
Ta książka już kilka miesięcy czeka na przeczytanie i mam nadzieję, że uda mi się to już niedługo. W końcu to Cassandra Clare, a ona nie może mnie zawieść.

3. Szóstka wron
Tę książkę dostałam w prezencie w grudniu jednak słyszałam na jej temat tyle pozytywnych opinii, że kusi mnie straszliwie i czekam tylko na moment, w którym znajdę dla niej czas!

4. The Maze Runner  -przeczytane
Ponieważ wciąż się za nią nie zabrałam, chociaż wystąpiła w poście "16 książek na 2016"... Wstyd, jednak za każdym razem gdy miałam na nią chęć znajdywałam inne rozwiązanie, ale obiecałam sobie, że w tym roku na pewno ją przeczytam!

5. Przez niego zginę
To najnowsza K.A.Tucker, którą posiadam, ale której jeszcze nie przeczytałam i chciałabym to jak najszybciej zmienić! Wiem, że będzie zupełnie inna od poprzednich książek tej autorki, jednak wierzę, że jej styl pisania mnie nie zawiedzie.

6. Ekspozycja -przeczytane
Tego Mroza już posiadam, więc nie mam jak się wymigać od poznania jego pióra. Obym się nie zawiodła!

7. Historia pszczół
Książkę kupiłam już kilka ładnych miesięcy temu i wciąż nie udało mi się za nią zabrać, mimo że obiecywałam to sobie zrobić jak najszybciej... Mam nadzieję, że w tym roku to się uda, bo książka zapowiada się niesamowicie!

8. Ognisty pocałunek  - przeczytane
Uwielbiam serię Lux.
Uwielbiam Jennifer L.Armentrout.
I nie, nie przeczytałam jeszcze tej książki, mimo jej posiadania, a także mimo wyjścia kolejnego już tomu... Wstyd, dlatego zapisuję ją tu, by o niej nie zapomnieć. I w końcu przeczytać.

9. Blackout
W 2016r. udało mi się przeczytać drugi tom Przeglądu Końca  Świata, jednak poznanie trzeciego było dla mojego serca zbyt dużym obciążeniem. Mam nadzieję, że uda mi się jako tako pozbierać i skończyć tę trylogię.

10. Dziewczyna ognia i cierni
Książka również od kilku miesięcy na mojej półce, a w 2017 chciałabym pozbyć się jak największej ilości nieprzeczytanych pozycji.

11. Dziecko Odyna
J.w.

12. Nasze szczęśliwe czasy - przeczytane
J.w.

13. Ścieżki północy
Flanagan cieszy się nieustającą sławą, a jego książki to jedne z częściej pojawiających się wszędzie. Dosłownie. Prawie na każdym blogu, stronie, czy youtubie jest on wspominany i to zawsze pozytywnie(!), więc mam nadzieję, że ta książka mnie nie zawiedzie.

14. Dziwne losy Jane Eyre - przeczytane
Ta książka również pojawiła się w spisie na zeszły rok, jednak jakoś udało mi się ją przeoczyć. Jest na mojej półce, więc mam nadzieję, że w tym roku się poznamy.

15. Lolita
J.w.

16. Dziennik Anne Frank  - przeczytane
To książka, którą chciałam już dawno przeczytać i nadarzyła się okazja, gdyż znalazłam ją w bibliotece.

17. Trzynaście powodów - przeczytane
Tę książkę posiadam, jednak zaraz po kupnie przeszła mi ochota na jej poznanie. Mam nadzieję, że uda mi się to zmienić.

Tak się przedstawia moja lista na ten rok. Tym razem 16/17 jest na mojej półce, więc powinno być prościej. Oby tym razem udało mi się ją w całości pochłonąć! Co powinnam przeczytać w pierwszej kolejności?

11 komentarzy:

 1. "Mistrza i Małgorzatę" oraz "Szóstkę wron" i ja bardzo chcę przeczytać, najlepiej w tym roku ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. "Trzynaście powodów" bardzo mnie rozczarowało, ale wielu osobom się podoba, więc chyba ja jestem jakaś dziwna ;P Mam nadzieję, że będziesz zadowolona z lektury :)
  "Przez niego zginę" polecam :) Autorka potrafi nieźle namieszać i czytając ją miałam totalny mętlik w głowie - w pozytywnym sensie ;)
  Pozdrawiam!
  houseofreaders.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oby "13..." dało się przeczytać, a książka Tucker była równie dobra, co poprzednie! :D

   Usuń
 3. „Mistrza i Małgorzatę” właśnie czytam i podoba mi się nawet, ale nie mogę się skoncentrować jakoś :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Szóstka wron bardzo mnie wciągnęła ☺

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam nadzieję, że mnie również wciągnie ^^

   Usuń
 5. Koniecznie bierz się za Blackout :D

  OdpowiedzUsuń
 6. Sama mam też w planach Ognisty pocałunek :)

  OdpowiedzUsuń

Skoro jesteś już tutaj to naskrob dla mnie parę słów o recenzji/książce. Dziękuję ♥ Motywuje mnie to do dalszego pisania. :)Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...