wtorek, 9 lutego 2021

525. Someone else

Parę słów o książkach - blog z recenzjami książek 
Instagram: @zmu_booklover
 

Cassie przyjeżdżając na studia wynajmuje pokój w mieszkaniu wraz z Aurim i Micah, innymi studentami. Dziewczyna jest z natury dość nieśmiałą samotniczką, która nie przepada za imprezami, dlatego też nowa sytuacja nie od razu była dla niej komfortowa. Zrządzeniem losu okazało się, że współlokatorzy podzielają jej pasje związane z komiksami i cosplayami. A sportowiec Auri nie okazuje się tak złym współlokatorem i kolegą, jak wydawało się na początku, choć zdaje się, że dzieli ich wiele rzeczy.

Laura Kneidl dała się poznać już w pierwszym tomie tej serii jako świetna pisarka, przez której książki się płynie i trudno jest się od nich oderwać. W proste historie, jakie spotykamy na co dzień, wrzuca trudniejszą problematykę i robi to na tyle umiejętnie, by czytelnik w trakcie lektury, albo i świeżo po, wysnuł nieco refleksji na temat tego jak postępuje i czy coś mógłby zmienić. 

Cassie i Aurie to bohaterowie, których poznaliśmy w "Someone new" i których nie dało się nie polubić. Różni pod wieloma względami, dla przyjaciół emanują ciepłem i dobrocią, a ich humorystyczne rozmowy rozjaśniały mi nie jeden trudniejszy dzień. Co nie oznacza, że autorka opisała ich przyjaźń jako słodkie nic, pojawiły się również problemy, z którymi trudno było sobie samotnie poradzić, tak jak to w życiu bywa. 

"Someone else" jest godnym następcą "Someone new" i szczerze zastanawiam się co autorka wymyśliła w kolejnym tomie. Przy obu tytułach bawiłam się świetnie i myślami nie raz do nich wracam. Laura Kneidl potrafi pisać tak, by czytelnik chciał więcej i więcej, a jednocześnie sprawia, że po odłożeniu książki zapamiętuje się te tytuły i poruszaną w nich problematykę na dłużej. 

Poza lekkością pióra pani Laury warto też wspomnieć o prześlicznych okładkach, które rzucają się i z miejsca zachęcają nas do lektury. Dobór kolorów jest delikatny i subtelny, a jednocześnie z radością eksponuję te okładki na biblioteczce.

Jeśli znacie już pierwszą część, to napiszcie czy udało Wam się sięgnąć po ten tytuł, a jeśli nie, to czy planujecie! Choć w książce przewijają się bohaterowie z wcześniejszego tomu, to uważam, że można je czytać osobno, dlatego też zachęcam do lektury. Aczkolwiek pamiętajcie, że dwie książki to podwójna przyjemność poznawania tego świata!


Tytuł oryginału: Someone else

Autorka: Laura Kneidl

Seria: Someone (#2)

Wydawnictwo: Jaguar

Liczba stron: 392

Moja ocena: 8/10

Za egzemplarz serdecznie dziękuję Wydawcy!

1 komentarz:

Skoro jesteś już tutaj to naskrob dla mnie parę słów o recenzji/książce. Dziękuję ♥ Motywuje mnie to do dalszego pisania. :)Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...