poniedziałek, 15 maja 2017

SKAM (sezon trzeci)

źródło
Trzeci sezon jest chyba najgłośniejszym, jak do tej pory ze wszystkich i nie ma to związku z tym, że wyszedł najpóźniej. O Isaku mówi się wszędzie, cały twitter huczy o nim, nawet bardziej niż o powszechnie uwielbianej Noorze! A dlaczego tak się dzieje?

Główny bohater - Isak - jest znany z poprzednich sezonów. Jest przyjacielem Jonasa, a także znajomym Eskilda (współlokatora Noory). Teraz jednak reżyser skupił się na mierzeniu się chłopaka z własną orientacją i problemami z tym związanymi.
Isak poznaje Evana, do którego zaczyna coś czuć, co go samego przeraża. Stara się hamować, nie wierzy, ze mógłby zainteresować się tę samą płcią, a jednak!

źr.
W trakcie tych dziesięciu odcinków otrzymujemy emocjonalny wir, który dopada nas na równi z samym Isakiem. Tym razem obserwujemy chłopaka, który boi się odrzucenia przez społeczeństwo, boi się własnego uczucia, bycia sobą. Wraz z rozwijającym się uczuciem staje się coraz pewniejszy siebie, jednak wszystkie zdarzenia mające miejsce po drodze łamią serca widzów.

Oprócz tego poruszane zostało wiele problemów, z którymi coraz częściej mierzą się młodzi ludzie, m.in. depresja, zaburzenia psychiczne, strach przed ujawnieniem własnej orientacji, samotność, hamowanie własnych emocji w obawie przed odrzuceniem i wiele innych.

źr.
Nawet nie wiecie jak się ucieszyłam, kiedy głównym bohaterem nowego sezonu okazał się Isak. Jego osoba ciekawiła mnie od początku i było jej stanowczo za mało. Ciekawym urozmaiceniem jest to, że tym razem twórcy skupili się na postaci męskiej, podczas gdy poprzednie dwa sezony skupiały się na dziewczynach.
Gratuluję twórcom również udanego rozwinięcia wątku homoseksualnego! To w jaki sposób przedstawili Isaka, któremu ciężko się było pogodzić z własną naturą, jest po prostu piękne. Jestem pod wrażeniem i żałuję, że ten serial ma tak niewiele odcinków.

Gatunek: dramat
Twórca: Julie A
Liczba odcinków: 10
Liczba sezonów: 3 (wkrótce 4)

źr.

5 komentarzy:

 1. Dużo dobrego słyszałam o tym serialu. Może w przyszłości się za niego zabiorę. Póki co brakuje mi czasu :<

  Pozdrawiam, Juztyna z www.w-temacie.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Trzymam kciuki za to żeby ten czas się znalazł! :)

   Usuń
 2. Ze wszystkich trzech sezonów SKAM jakie dotychczas obejrzałam to właśnie trzeci podobał mi się najbardziej. W pierwszej bardzo nie polubiłam się z Jonasem, a drugiej słodziutka miłość Noory i Williama mnie przytłoczyła, za to trzeci jest idealny <3

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A co myślisz o obecnie wydawanym 4 sezonie? Obejrzałam wczoraj najnowszy odcinek i Sana nieźle dostała po tyłku od losu :/

   Usuń
 3. Nie widziałam tego serialu, nawet nie słyszałam wcześniej :-) Może skuszę się żeby obejrzeć? Jestem świeżo po 13 powodach... Mocna rzecz.

  OdpowiedzUsuń

Skoro jesteś już tutaj to naskrob dla mnie parę słów o recenzji/książce. Dziękuję ♥ Motywuje mnie to do dalszego pisania. :)Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...