piątek, 1 lipca 2016

231. Zapach lawendy


"Zapach lawendy" to zbiór trzech opowiadań dotyczących wakacji i pięknej, odurzającej zapachem ziół i kwiatów Francji. Pierwsze z nich dotyczy Elli mieszkającej na prowincji w starym domu, który jest dla niej bezpiecznym azylem. Dla Sebastiana to z kolei dom pełen wspomnień z dzieciństwa, głęboko ukrytych pamięci.
Billie, główna bohaterka drugiego opowiadania, jest od dawna zakochana w swoim szefie i gdy stają się małżeństwem nie może posiąść się z radości. Niestety wymarzone małżeństwo nie satysfakcjonuje jej tak, jakby chciała...
W trzecim opowiadaniu główną bohaterką jest Sofia. Kocha swojego męża, ale po otrzymaniu zdjęć, na których ewidentnie ją zdradza, postanawia odejść bez słowa. Lucas odnajduje ją dopiero po 6 latach...
Książkę czyta się szybko i przyjemnie nie tylko ze względu na ciekawą fabułę w/w opowiadań, ale także dzięki ciekawym i barwnym opisom. Mają one nie tylko charakter informacyjny, ale i odprężający, co mnie samą zdziwiło. Podczas czytania czułam się, jakbym naprawdę była w określonym, opisanym w opowiadaniu miejscu, co było świetne.

Każda z autorek ma nieco inny, ale przyjemny styl pisania. Opowiadania czytało się naprawdę przyjemnie i bardzo szybko (niestety!). Niektóre fragmenty historii są nieco przewidywalne, ale w równych ilościach zostajemy zaskakiwani czymś, co nawet nam nie przeszło przez myśl.

"Zapach lawendy" to warta poznania pozycja, głównie kobieca. Jeśli uwielbiasz historie miłosne, ale i romanse to to jest coś dla ciebie!

Tytuł oryginału: The Last Summer of Being Single& A Stormy Greek Marriage& The Millionaire's Revenge
Autorki: Nina Harrington&Lynne Graham&Amanda Browning
Wydawnictwo: HarperCollins
Liczba stron: 416
Moja ocena: 8/10
Za książkę dziękuję Wydawnictwu!

2 komentarze:

  1. Narobiłyście mi ogromniej ochoty na ten zbiór opowiadań :) coś czuje, że wszystkie opowiadania przeniosą mnie do innego światka.

    Pozdrawiam!
    http://ksiazkowa-przystan.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń
  2. Jak dla mnie było okej, chociaż czasem były momenty, które mogły zirytować człowieka :D

    OdpowiedzUsuń

Skoro jesteś już tutaj to naskrob dla mnie parę słów o recenzji/książce. Dziękuję ♥ Motywuje mnie to do dalszego pisania. :)Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...