wtorek, 28 kwietnia 2015

123. Księga kodów podświadomości


"W życiu nie chodzi o to, co chcesz zrobić, lecz dlaczego chcesz to zrobić,ponieważ efekt tego, co  zamierzasz zależy od intencji, jaką w sobie nosisz."

"Księga kodów podświadomości" jest drugą częścią serii W dżungli podświadomości opowiadającej o właśnie naszej podświadomości, mózgu, informacjach tam ukrytych itp. Między innymi Autorka wypisała nam listę kodów zapisanych w naszej głowie od dzieciństwa, dzięki którym postrzegamy świat inaczej niż jest naprawdę, więc mowa również o fałszywych kodach (mających na celu gorsze pokazanie świata i o wiele niższe postrzeganie siebie niż jest naprawdę, ale nieświadomie!). Często działamy zbyt pochopnie, zachowujemy się inaczej, niż w głębi serca byśmy chcieli... Przykładowo: wiemy, że picie i palenie jest złe, ale jesteśmy zmuszani przez własną podświadomość zmuszani do tych czynów i niestety nic nie możemy z tym zrobić. Do czasu, aż przeczytacie tę książkę, która wyjaśni co i jak i co należy zrobić!


Beata Pawlikowska jest znana ze swych poradników, w których nie opisuje jedynie suchych faktów, ale też ubarwia tekst różnymi przykładami, często z własnego życia i otoczenia. Często miałam też wrażenie, że Pawlikowska siedzi w mojej głowie i dokładnie wie co się tam dzieje i podsuwa mi to tylko pod nos na papierze, żebym sama zrozumiała. 

Nie jest to moje pierwsze spotkanie z piórem pani Beaty, ale jestem pewna, że będę kontynuować tę serię. Autorka w prosty sposób wyjaśnia trudne terminy i zachowania związane z psychologią, co bardzo mi się podoba. 

Autorka pokazuje, że aby poznać siebie i zrozumieć co się dzieje we własnej głowie wystarczy pokochać siebie. Nie tak na pokaz, tylko szczerze pokochać swoje prawdziwe oblicze, prawdziwą skórę, w której tak czy tak przyszło nam żyć. Jednak, żeby to zrobić należy przejść przez tunel naszej podświadomości i uchylić drzwi, za którymi czyha nasza prawdziwa natura, poznać ją i zrozumieć siebie.Ja zaryzykowałam, a Ty?

Tytuł oryginału: Księga kodów podświadomości
Autor: Beata Pawlikowska
Seria: W dżungli podświadomości (#2)
Wydawnictwo: G+J
Liczba stron: 432
Moja ocena: 8/10

***

Książka bierze udział w wyzwaniach OkładkoweLove i Przeczytam tyle, ile mam wzrostu (+3,5 cm)

Za książkę serdecznie dziękuję księgarni Matras!

4 komentarze:

 1. Jej książki podróżnicze lubię, ale poradniki... odpuszczę. Byłam na spotkaniu z Pawlikowską, bardzo się zawiodłam ;/ Osoba skoncentrowana tylko na sobie, coś w stylu po trupach do celu i niemiła dla fanów. Przyznam, że na spotkaniu z nią byłam już drugi raz - pierwszy dwa lata temu, ale myślałam, że wówczas miała zły dzień, jednak szkoda, kasa jej przewróciła w głowie..

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jej naprawdę? :O Ja byłam z nią na spotkaniu na Targach w Krakowie '13 i myślałam, że to tylko zły dzień, że taka oschła. :(

   Usuń
 2. Ja mam najpierw w planach książki podróżnicze autorki. I do nich sięgnę w pierwszej kolejności.

  OdpowiedzUsuń
 3. Może kiedyś zaryzykuję, zobaczymy, jednak teraz nie będę się raczej za tę książkę zabierać :)

  OdpowiedzUsuń

Skoro jesteś już tutaj to naskrob dla mnie parę słów o recenzji/książce. Dziękuję ♥ Motywuje mnie to do dalszego pisania. :)Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...