czwartek, 6 listopada 2014

Social Media Book Tag

Do zabawy nominowała mnie Karolina za co serdecznie jej dziękuję. Zabawa polega na tym, aby do siedmiu popularnych stron internetowych dopasować książkę, która waszym zdaniem najlepiej pasuje do tej kategorii.

1. Twoja ulubiona krótka książka? ~Twitter
Mój wybór zdecydowanie padł na dwie książki. Są nimi Mały Książę i Oskar i pani Róża. Książki zostały mi polecone nie tak dawno, bo w czerwcu, ale jak na chwilę obecną nie potrafię wyobrazić sobie życia bez przeczytania ich. "Mały Książę" jest skarbnicą cytatów, którymi gdybym mogła okleiła cały pokój. Obie książeczki są krótkie, obie również smutne, więc do tej kategorii można je zaliczyć. 

2. Książka, którą każdy czytał i poczułaś presję, żeby też ją przeczytać? ~Facebook
 Mój wybór pada na: Hobbita. Kiedyś dawno temu zaczęłam tą książkę, ale znużona ciągłymi opisami nie dotrwałam chyba nawet do 3 rozdziału. Kiedy zaczęto kręcić filmy i coraz nowsze części trafiały do kin w Internecie tylko o tym pisano i czułam się dziwnie, że tego nie czytałam, więc postanowiłam to jak najszybciej nadrobić. 

3. Książka, którą przeczytałaś zanim to było popularne? ~Tumblr
Wybrani i Miasto Kości. O "Wybranych" zrobiło się w ostatnim czasie bardzo głośno, bo na Targach Książki pojawiła się autorka tej serii. "Miasto Kości" przeczytałam po raz pierwszy w 2011r. i przypomniałam sobie to dopiero dwa lata później podczas czytania kolejny raz. 

4. Książka, którą nie pamiętasz czy ci się podobała, czy nie? ~MySpace
"Wampiry z Morganville". Serię tą czytałam zaraz po dostaniu czytnika, więc jakieś 2/3 lata temu i nie mogę sobie przypomnieć treści, więc chyba nie była zbyt ciekawa, bo interesujące książki zapadają na dłużej w pamięć.

5. Książka, która była tak ładna, że musiałaś zrobić jej zdjęcie? ~Instagram
Chyba oczywiste, że Rywalki. Również bardzo podobają mi się okładki HopelessIdealnej chemii, okładki Julkowej serii: Dotyku Julii i Sekretu Julii i serii o Gwen Frost (DotykuPocałunku i Tajemnic). Śliczne są, co nie?

6. Książka, której ekranizację chciałabyś zobaczyć? ~YouTube
"Wybrani", "Dotyk Gwen Frost", "Dotyk Julii", "Rywalki". Mam nadzieję, że ktoś się w końcu ruszy i nakręci te filmy, bo bardzo chciałabym je zobaczyć.

7. Książka, którą polecasz wszystkim? ~Goodreads
Szukając Alaski19 razy KatherineGwiazd naszych wina, w/w książki i prawie wszystkie jakie znajdziecie w zakładce Recenzje A-Z. 

Moje nominacje: 
a także Ty, czytelniku! :)

8 komentarzy:

Skoro jesteś już tutaj to naskrob dla mnie parę słów o recenzji/książce. Dziękuję ♥ Motywuje mnie to do dalszego pisania. :)Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...