sobota, 4 kwietnia 2015

114. Baśnie i bajki


"Baśnie i bajki" to zbiór ponad trzydziestu krótkich, aczkolwiek pouczających i wzruszających bajek. Zawarte w tej książce historie opowiadają o czasach, w których żyli królowie i królowe, księżniczki j rycerze. Często bohaterami są tez zwykle dzieci, które mają marzenia i starają się je spełnić. Opowieści zahaczają o różne tematy, takie jak dorastanie, miłość i przyjaźń, są bardzo mądre i można się z nich wiele nauczyć,nie tylko będąc przedszkolakiem. Głównym motywem przewodnim w każdej baśni, nie tylko w tej książce, ale i w innych, bardziej znanych bajkach jest wiara w spełnianie marzeń, bo chcieć to móc!

Świetnie bawiłam się przy czytaniu tych bajek, choć nie raz mnie one wzruszyły. Podczas ich poznawania przypominałam sobie chwile z wczesnego dzieciństwa, kiedy to rodzice i dziadkowie wprowadzali mnie w magiczny świat księżniczek, czarodziejów, elfów, wróżek itp. Jestem przeszczęśliwa, że dzięki tej, niestety bardzo krótkiej książeczce mogłam przypomnieć sobie tamte cudowne chwile z rodziną. ❤

Głównym defektem książki (i chyba jedynym) jest to, że treść każdej bajki zamyka się w kilku stronach. Jest to bardzo dobry zabieg, ale tylko w tym wypadku, jeśli dziecko niezbyt dobrze radzi sobie z czytaniem, więc polecam ją w szczególności tym młodszym czytelnikom. 

Bardzo podoba mi się okładka i śliczne ilustracje, których niestety jest bardzo mało. Ilustracje w opowieściach zachwycają w każdym wieku, więc żałuję, że jest ich tylko kilka.

Tytuł oryginału: Baśnie i bajki
Autor: Jarosław Franciszek Bodziony
Wydawnictwo: Novae Res
Liczba stron: 167
Moja ocena: 8/10 
***

Książka bierze udział w wyzwaniach OkładkoweLove i Przeczytam tyle, ile mam wzrostu (+1,2cm)Za książkę serdecznie dziękuję Wydawnictwu Novae Res!

4 komentarze:

 1. Jak bym chciała powrócić do dzieciństwa i bajek... :)
  Pozdrawiam! :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Szkoda, że jednak pozycja ma wady :(

  OdpowiedzUsuń
 3. Czytanie bajek to wspaniały sposób, żeby przypomnieć sobie dzieciństwo :) Również pamiętam jak mama zawsze mi je czytała.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A teraz na mnie spadł obowiązek czytania kuzynom. :P Ale świetnie się przy tym bawię. :D

   Usuń

Skoro jesteś już tutaj to naskrob dla mnie parę słów o recenzji/książce. Dziękuję ♥ Motywuje mnie to do dalszego pisania. :)Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...