wtorek, 30 grudnia 2014

Najlepsze książki i serie 2014

A przecież jeszcze nie tak dawno temu pisałam książkowe podsumowanie 2013roku. Ależ ten czas szybko leci. W 2014r. również przeczytałam wiele ciekawych książek i zapewne o wielu zapomnę napisać, ale tutaj opiszę te, które na stałe wkradły się do mojego serca.

1. Hopeless
Holder , Breckin , rozumiecie prawda? Cudowne postacie i co do tej książki to nie było żadnego wahania,  bo musiała się znaleźć na tej liście.

2. Seria Dary Anioła
Twórczość pani Clare jest i mi i Wam znana nie od dzisiaj.  Autorka pisze cudowne książki, ma świetny warsztat literacki, a jej styl jest na tyle dobry, że nawet gdyby fabuła jakiejś jej książki była kiepska (a na szczęście nie jest) to i tak bym ją przeczytała, ponieważ wyszłaby spod jej pióra.

3. Seria Diabelskie Maszyny
Jak wyżej.  ;)

4. Seria Rywalki
Jak będziecie juz niedługo mieli okazję przeczytać w recenzji Jedynej bardzo lubię styl pisarski pani Kiery Cass i widać wyraźnie, że go z każdą książką dopracowane i ulepsza, co wychodzi książkom "na zdrowie".

5. Twórczość Johna Greena
W tym spisie nie mogło zabraknąć oczywiście mojego Guru, czyli Johna Greena. Bardzo ale to bardzo mu dziękuję za Augustusa z Gwiazd naszych wina, Milesa z Szukając Alaski i nawet Colina z 19 razy Katherine. Książki oczywiście nie składały się z samych postaci męskich, ale to oni szczególnie zwrócili mi w głowie i zajęli miejsce w sercu.
Jak na obecną chwilę jestem po przeczytaniu całej trylogii i dodatku do serii Cztery, ale postanowiłam tutaj dać tylko pierwszy tom, ponieważ on najbardziej mi się spodobał. Druga część nie była tak jak się spodziewałam i to mnie niestety zawiodło. 

7. Stowarzyszenie umarłych poetów
Nie wiem jak ja mogłam (zanim została mi polecona) przechodzić obok niej nie obdarzając jej chociażby jednym spojrzeniem w bibliotece, czy księgarni. Książka jest cudowna cudowna cudowna, ale o tym przeczytacie w recenzji.

8. Oskar i pani Róża
Książka jest bardzo krótka, a jednocześnie taka mądra i tyle się można z niej nauczyć. Żałuję, że dopiero w tym roku ją przeczytałam po raz pierwszy, ale jednocześnie cieszę się, że ta chwila w końcu nastąpiła.

9. Idealna chemia
Idealna chemia nie tylko na lekcjach, nowoczesny przykład historii Romea i Julii. Książka cudowna, ale to jest oczywiste bo bez tego by się tutaj nie znalazła.

10. Lawendowy pokój
„Często nie my wpływamy na słowa, lecz słowa, których często używamy wpływają na nas.”

I tak przedstawiają się wybrane przeze mnie książki. Zgadzacie się z moim wyborem? A może macie jakieś pozycje do polecenia na kolejny rok? Piszcie!


9 komentarzy:

 1. Seria Dary anioła nie powaliła mnie na kolana, ale jest OK :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie czytałam żadnej :( Największą chęć mam od dawna na serię ,,Rywalki" :)!

  OdpowiedzUsuń
 3. Co do Greena zdecydowanie się zgadzam, jego książki są fantastyczne! Konieznie muszę sięgnąć po "Hopeless", która czeka już na mojej półce, a i po kilka innych z Twojej listy chętnie sięgnę :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cóż, ja mogę tylko zachęcać do "Hopeless". :D

   Usuń
 4. "Oskar i Pani Róża" to naprawdę mądra i wzruszająca pozycja, która ma w sobie dużo bólu, a nie każdy jest w stanie go udźwignąć. Green nie jest mi obcy. Mam za sobą już "Gwiazd naszych wina", a teraz czas na "Szukając Alaski :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Hopeless mam w planach, a Johna Greena również uwielbiam :3 Stowarzyszenie umarłych poetów - widziałam jak na razie film, ale przymierzam się do przeczytania. Co do Darów Anioła i Oskara i Pani Róży, to naprawdę wyjątkowe książki ^^

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A ja jeszcze właśnie nie widziałam tego filmu, ale skoro z Robinem Williamsem to muszę go jak najszybciej zobaczyć, tylko albo go nie ma w internecie, albo się nie chce włączać :/

   Usuń

Skoro jesteś już tutaj to naskrob dla mnie parę słów o recenzji/książce. Dziękuję ♥ Motywuje mnie to do dalszego pisania. :)Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...