niedziela, 6 września 2015

Mój wrześniowy TBR!

Chcecie poznać moją listę na wrzesień? Zapraszam!

W miesiącach poprzedzających wakacje TBR, czyli listę książek, które chcę przeczytać, dodawałam do podsumowań miesiąca wcześniejszego. Na czas wakacji dałam TBR łączone, którego i tak w całości nie udało mi się przeczytać, a w podsumowaniu sierpnia po prostu zapomniałam o wrześniowym, stąd ten dzisiejszy post. Wiem, że już minęło kilka dni września, ale nie miałam czasu usiąść do komputera i napisać o tym.

Nie przedłużając na wrzesień wybrałam: Sekretne życie pszczół, Srebrzyste wizje, Tease, Krainę dobrego snu i Wszyscy jesteśmy martwi. Oprócz tego na lekcję języka polskiego mieliśmy przynieść książkę, którą chcemy jak najszybciej przeczytać, a ja zamiast wybrać jedną z tych zaniosłam świeżo kupioną Oddam ci słońce, i nie mogę tego zmienić, więc ta książka również dostanie swoje miejsce na liście. No i moja wrześniowa lektura szkolna, czyli  Antygona, której nie udało mi się poznać w czasie wakacji. 

Jak widać w moim wrześniowym TBR znajduje się aż 7 książek, więc mam nadzieję, że uda mi się z nimi wszystkimi zapoznać. Bądź co bądź to nie jest już 2 klasa, kiedy czytałam po 14-15 książek miesięcznie, gdyż w ostatniej gimnazjum już od pierwszego dnia się muszę uczyć, bo a) już pierwszego dnia zapowiedziano mi 5 kartkówek -na lekcjach organizacyjnych!-, b) za 7,5 miesiąca testy i c) nie chcę skończyć szkoły z trójami. No ale koniec mojego żalenia się, bo zmykam do kościoła. (małe przypomnienie: oprócz testów mam w tym roku bierzmowanie, czyli kolejna porcja nauki pytań itp. Jupi!*)

Jak oceniacie powyższe książki? Może niektóre już czytaliście? Za co mam się zabrać w pierwszej kolejności?

*sarkazm, jeśli ktoś nie zrozumiał:(

23 komentarze:

 1. "Antygona" nie jest taka zła :) "Oddam ci słońce" jest cudowne! *.*

  Powodzenia, nie tylko z książkami, ale i w szkole :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Tease do mnie też już podobno idzie. Udanej lektury :)
  Moje-ukochane-czytadelka

  OdpowiedzUsuń
 3. Na pewno Ci się uda. Tego Ci życzę :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Jestem niesamowicie ciekawa "Oddam Ci słońce" oraz "Sekretne życie pszczół", więc czekam na recenzje :3 I powodzenia w tym roku w testach!

  OdpowiedzUsuń
 5. Jestem strasznie ciekawa Tease i Oddam Ci słońce <3

  OdpowiedzUsuń
 6. Wczoraj skończyłam Tease i jest to naprawdę wartościowa książka:)

  OdpowiedzUsuń
 7. Powieść Nelson szalenie mi się spodobała, ciekawa jestem, jakie ty będziesz miała odczucia :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Widzę, że jesteśmy w identycznej sytuacji ;) Też właśnie zaczęłam trzecią gimnazjum i już od pierwszej lekcji zawalili na kartkówkami, zaczęły się powtórki, które powodują, że do domu będę wracać codziennie (!) dopiero po 16-tej,do tego pani od matematyki już przekazała nam bardzo optymistyczną informację, że w czasie ferii przynajmniej jeden dzień spędzimy w szkole na nauce matmy, jak stwierdziła - to tylko cztery godzinki. Taka perspektywa strasznie mnie dołuje, a do tego również zaczęło się bieganie do kościoła. Szkoda, że bierzmowanie zrobili nam w tym roku, a nie w drugiej klasie, kiedy czasu było więcej, no, ale cóż, damy radę ;) Najbardziej dobija mnie fakt, że pewnie przez jakieś 8 miesięcy, nie przeczytam zbyt wiele... Na pewno odbiję to sobie we wakacje ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No to piąteczka, siostro! Damy radę. ;)
   Też nie rozumiem tego, że bierzmowanie jest w 3, a nie 2 klasie. No ludzie przecież głupi nie zmądrzeje przez 12 msc-y, serio.
   Ja mam zapowiedziane kartkówki, ale jeszcze (na szczęście!) żadnej nie miałam, chociaż już na lekcjach organizacyjnych zamiast przypominać BHP itp zaczęliśmy robić normalne programowe lekcje, a co się z tym wiąże, do domu przychodzić z górą prac domowych. Minęły dopiero 3 dni nauki a ja już jestem wyczerpana (niee, wcale nie siedzę właśnie nad matmą... xD).
   Mnie jakoś nie martwi mniejsza ilość przeczytanych książek, bo jestem pewna, że jeśli nie w ciągu tygodnia to weekendy - głównie nocki- na pewno zostaną zagospodarowane na czytanie i postaram się nie spadać poniżej 5 książek miesięcznie, choćby najcieńszych.
   No i jeszcze powtórzę: damy radę! Bo jak nie my to kto? A z resztą od przyszłego roku to nam dopiero dadzą popalić w liceum... Więc cieszmy się jeszcze tym chwilowym "luzem". :P

   Usuń
  2. No w sumie racja ;) Ja cały weekend spędziłam z zadaniami z chemii - 26 zadań i tak co dwa tygodnie (!) Praktycznie codziennie mamy teraz zajęcia dodatkowe, z matmy, biologii, angielskiego, polskiego,historii... Nie dość, że trzeba się uczyć bierzącego materiału to jeszcze powtórki. No, pozostaje tylko się uczyć ;)

   Usuń
  3. Ja tam jeszcze się nie pytałam o dodatkowe, bo na widok mojego planu robi mi się słabo. Oprócz tego zobowiązałam się do robienia kroniki szkolnej (chcę 6 na koniec z techniki :p) no i będę chodzić na dodatkowy angielski poza szkołą. Teraz jeszcze dochodzi nauka na kuratoryjne, więc kiedy mam wolną chwilę kładę się spać bo już od pierwszych dni śpię po 3-4 godziny, żeby się uczyć... XD Damy radę i tyle w temacie! :P

   Usuń
 9. Ooo! "Oddam ci słońce"! Co ja bym dała, żeby mieć tą książkę! A jakoś nie mogę jej upolować, ciągle się mijamy. :)
  W każdym razie - miłego czytania bo widzę same ciekawe tytuły!
  Pozdrawiam,
  Sherry

  OdpowiedzUsuń
 10. "Oddam Ci słońce" za niedługo będę miała okazję czytać i chociaż początkowo nijak mnie ona nie interesowała to tak teraz mocno mnie ciekawi co tak wszystkich zachwyca i co tam spotkam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja przeczytałam kilka pierwszych stron i nie jest taka świetna, chyba, że akcja powoli się rozkręca, na co liczę. :)

   Usuń
 11. "Oddam ci słońce" właśnie czytam! Jest świetna! Myślę, że dziś ją skończę!
  Powodzenia w III klasie, ja to przeżywałam w zeszłym roku i to nie jest aż takie straszne - trudniejsze były dla mnie sprawdziany i kartkówki powtórzeniowe niż sam egzamin.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ojej cieszę się, bo na razie nie zapowiada się tak cudownie jak sądziłam. :/
   Mi się wydaje, że u mnie tak samo będzie patrząc na tematy w książkach, bo niestety nie wszystkie są takie łatwe. Ale cóż poradzę sobie!:)

   Usuń

Skoro jesteś już tutaj to naskrob dla mnie parę słów o recenzji/książce. Dziękuję ♥ Motywuje mnie to do dalszego pisania. :)Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...