czwartek, 27 sierpnia 2015

156. Paranoia

Paranoia to pierwszy świat stworzony przez Stwórcę. Ta niedoskonała kraina podzielona jest na dwie części, które są odwiecznie skłócone. Zapomniane Równiny zamieszkiwane są przez szkielety o zwierzęcych czaszkach. Organiczna Dżungla z kolei to las będący domem dla żądnych kości bestii zwanych Kościożercami. Niestety pewnego dnia Mur Kości dzielący zwaśnione krainy rozpada się za sprawą Bezimiennego, którego twarz zdobi pewien znak. Dla żywych szkieletów jest to ogromna tragedia, ponieważ z walki z Kościożercami są ciężkie i nie często kończą się wygraną Ankharów (szkieletów).
W tym również czasie wszystkich mędrców z Zapomnianych Równin nawiedza głos mówiący przepowiednię, według której Jeleń o złamanym rogu może ocalić Paranoię. Wybraniec, czyli Scout wyrusza więc na niebezpieczną misję, od której zależy los jego pobratymców...

Od debiutujących pisarzy nigdy nie wymaga się zbyt wiele, bo przecież pierwsza powieść nie powinna znaczyć o nich za wiele, szczególnie gdy są młodzi i uczą się wiele z każdym dniem. Jednak po przeczytaniu "Paranoi" zdecydowałam się zmienić moje nastawienie. Książka jest dopracowana i ma ciekawą fabułę w całości (!) wymyśloną przez autora. Zabierając się za tę książkę nie sądziłam, że tak ciężko będzie mi się od niej oderwać, pomimo początkowej dezorientacji. Nowy świat, nowe postacie oraz zaskakująco przyjemny styl pisania autora bardzo mi się spodobały i nie mogę się doczekać kolejnych powieści.

Fabuła mnie zainteresowała głównie tym, że nie występował w niej ani jeden człowiek a mimo to była naprawdę ciekawa. Z zainteresowaniem kończyłam kolejne strony i nie mogłam się doczekać co będzie się działo na kolejnych. A oderwanie się na jakiś posiłek było dla mnie nieprzyjemnym doświadczeniem. Historię będę miło wspominać i utrzymuję cichą nadzieję, że powstanie kolejny tom.

Podsumowując Piotr Adach jest debiutującym pisarzem z wielkim talentem, a jego powieść została przeze mnie bardzo miło przyjęta i już czekam na możliwość recenzji kolejnych! :) 

Tytuł oryginału: Paranoia
Autor: Piotr Adach
Wydawnictwo: Nowy Świat
Liczba stron: 343
Moja ocena: 9/10
Za egzemplarz serdecznie dziękuję Autorowi! 

6 komentarzy:

 1. I takie debiuty lubię. Może w wolnej chwili się skuszę.

  OdpowiedzUsuń
 2. Uwielbiam sięgać po debiuty, a tym bardziej tak udane :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Cieszę się, że przyjęłaś ją tak entuzjastycznie, bo zaczęłam ja czytać(na razie kilka stron) i liczę, że wciągnie mnie tak jak Ciebie. :)

  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń

Skoro jesteś już tutaj to naskrob dla mnie parę słów o recenzji/książce. Dziękuję ♥ Motywuje mnie to do dalszego pisania. :)Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...