piątek, 30 stycznia 2015

96. Rywalki. Książę i Gwardzista

"[...] ona będzie należeć do mnie. A ja będę należeć do niej. Będziemy się wspierać nawzajem. Stanie się dla mnie kimś takim, jak moja matka dla ojca: źródłem pociechy, oazą spokoju, dającą mu oparcie. Zaś ja będę mógł się stać jej przewodnikiem i obrońcą."

A kiedy o jedną dziewczynę stara się dwóch chłopaków...

Książę Maxon już od początku Eliminacji wie, że Ami jest tą jedyną i bardzo się stara aby i ona wyznała mu swe uczucie, by mógł zakończyć ta damską rywalizację i zacząć spokojnie żyć u boku ukochanej. Dziewczyna nie chce wypowiadać jeszcze tych dwóch słów, co nieco go momentami irytuje,  jednak dalej uparcie trwa przy swoim postanowieniu. 

Gwardzista Leger jest zakochany w Ami od dzieciństwa. Łączył ich kiedyś przez długi czas związek jednak rozstali się w dość nieprzyjemnych stosunkach, mniej więcej dlatego, że Aspen chciał jej udziału w Eliminacjach (to teraz masz co chciałeś: dziewczyna jest w pałacu i interesuje się nią ktoś inny). Jednak on wciąż i wciąż próbuje ją odzyskać mimo,  że sam ją właściwie tutaj wpakował (nie zrozumiem tych chłopaków nigdy).

Tutaj chcę zaznaczyć, że książka może zostać przeczytana jeszcze przed "Jedyną", ponieważ opisane z punku widzenia Maxona i Aspena sytuacje były przedstawione tylko w dwóch pierwszych tomach.

Sama w sobie historia jest naprawdę bardzo ciekawa, wiecie na pewno, że uwielbiam całą serię, więc nie wiem co bym zrobiła, gdybym nie kupiła tego dodatku. Bardzo się cieszę, że książka została wzbogacona o takie rzeczy jak, np. drzewa genealogiczne Maxona, Aspena i Ami, pytania do autorki, czy choćby pełną listę kandydatek Eliminacji.

Obie nowelki bardzo mi się spodobały i dały możliwość spojrzenia na świat w czasie Eliminacji z całkiem innej perspektywy oraz poznanie wydarzeń, o których America nie ma pojęcia. Zachęcam Was do przeczytania "Księcia i Gwardzisty", ponieważ można lepiej uzupełnić swoje wyobrażenia na temat całej historii.

Tytuł oryginału: The Selection Stories: The Prince and The Guard
Autor: Kiera Cass
Seria: Rywalki (#0.5)
Wydawnictwo: Jaguar
Liczba stron: 220
Moja ocena: 8/10
***
Książkę przeczytałam w ramach wyzwań: OkładkoweLove i Przeczytam tyle, ile mam wzrostu (+1,6cm)

6 komentarzy:

 1. Właśnie czytam Rywalki. Jak na razie, jestem zadowolona :D Czytałaś całą trylogię?

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie czytałam w ogóle serii, ale chcę to kiedyś zrobić :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wiesz, że polecam, więc przeciwwskazań nie ma. ;)

   Usuń
 3. Zbieram się pomału do szukania pierwszej części :) Okładki są cudowne :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wiem i wszyscy moi znajomi się nimi zachwycają i na nie pierwsze zwracają uwagę, jak do mnie wchodzą. ;)

   Usuń

Skoro jesteś już tutaj to naskrob dla mnie parę słów o recenzji/książce. Dziękuję ♥ Motywuje mnie to do dalszego pisania. :)Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...