poniedziałek, 6 czerwca 2022

559. The Inheritance Games

Parę słów o książkach - blog z recenzjami książek
Instagram: @zmu_booklover
 

Avery Grambs to młoda dziewczyna, której los nie oszczędzał. Matka ją opuściła, ojciec zmarł. Mieszka z przyrodnią siostrą, choć częściej żyje w samochodzie, gdzie ukrywa się przed agresywnym partnerem siostry. I w moment jej życie się zmienia - dostaje informację o tym, że jeden z najbogatszych ludzi w Texasie zostawił jej swój spadek, praktycznie wydziedziczając przy tym czterech wnuków. Tylko tak właściwie kluczowe jest pytanie: dlaczego?


Jako wychowanka Harry’ego Pottera i Sherlocka Holmesa jestem wielką fanką zagadek, dlatego cieszę się z tego, jak autorka Jennifer Lynn Barnes poprowadziła akcję. Wraz z biegiem stron mogliśmy obserwować zmagania Avery, ale i samemu próbować rozwikłać tę zagadkę. I to nie byle jaką, bo pan Hawthorne był przebiegłym lisem! Dlatego też uważam, że tytuł ten jest przykładem świetnej książki dla młodzieży


Autorka przygotowała dla nas historię z mnóstwem bohaterów, co było zarówno plusem, jak i minusem. Zarówno Avery, jak i czterech wnuków Tobiasa Hawthorne’a to silne i charakterne postaci, ale nie sposób zapomnieć o samym miliarderze, który był zarówno głównym punktem w osi fabuły, jak i kotwicą bezpieczeństwa. O czym myślałeś Tobiasie, dlaczego zostawiłeś niemal cały spadek obcej sobie, ubogiej dziewczynie?


Poznawanie tego tytułu, spisanego przez Jennifer Lynn Barnes, było moim pierwszym spotkaniem z autorką, ale nad wyraz udanym. Duża ilość akcji i ciekawi, choć skomplikowani bohaterowie, spięci klamrą w jedną niesamowicie wciągającą historię. To wszystko na plus, chociaż pani Barnes: tak się nie kończy książek! Gdzie moje dodatkowe strony?


Czytając „The Inheritance Games” z trudem odrywałam się od lektury. Pochłonęłam tę historię w dwóch gryzach i już żałuję, że muszę czekać na kolejny tom. Mam nadzieję, że ukaże się on w Polsce jak najszybciej. Do tego, muszę zabrać się za poznawanie innych historii spod pióra pani Jennifer Lynn Barnes, ponieważ czuję, że się polubimy!


Tytuł oryginału: The Inheritance Games

Autorka: Jennifer Lynn Barnes

Wydawnictwo: Must Read

Seria: The Inheritance Games (#1)

Liczba stron: 400

Moja ocena: 8/10

Za egzemplarz serdecznie dziękuję księgarni Taniaksiazka.pl!

1 komentarz:

  1. Bardzo chcę przeczytać! Już od premiery mnie interesuje i czuję, że to może być coś totalnie mojego

    OdpowiedzUsuń

Skoro jesteś już tutaj to naskrob dla mnie parę słów o recenzji/książce. Dziękuję ♥ Motywuje mnie to do dalszego pisania. :)Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...