piątek, 14 lutego 2020

486. Ognista królowa

Parę słów o książkach - blog z recenzjami książek

Po śmierci radży Tarka, Kalinda nawet jako Pokrewna ludu musi uciekać. Na wygnaniu pozostaje wspierana przez Devena, kapitana i strażnika, który został uwięziony za zdradę. Jedyną nadzieją na uwolnienie Devena jest udział Kalindy w pojedynku, który ma na celu zjednoczenie impreium pogrążonego w chaosie i wspólne rządzenie wraz z księciem Ashwinem, synem radży Tarka. Odważna dziewczyna znów staje przed trudnym wyborem, od którego zależy los tak wielu ludzi.

Recenzując pierwszą część serii - "Setną królową" początkowo skupiłam się na zachwytach nad piękną okładką i tym razem nie umiem postąpić inaczej. Śliczne zdobienia dodają tej książce uroku, a z tego, co podjerzałam, oryginalne okładki pozostałych dwóch tomów są równie piękne! Miejmy nadzieję, że treść również dotrzyma poziomu.

Dalsze losy Kalindy zajęły mój wieczór i sprawiły, że zupełnie odsunęłam od siebie inne myśli. `Z tego cieszę się chyba podwójnie, bo nie ukrywam, że po trudnej sesji potrzebowałam książki, która mnie porwie i oderwie od rzeczywistości.

Kalinda nie zmieniła się w ckliwą damę, tylko wciąż jest silną i odważną młodą kobietą, o której aż chce się czytać. W jej głowie roi się od emocji, ale jej poczynania się rozważne i opanowane, choć nie zawsze takie się wydają na pierwszy rzut oka. Dziewczyna wciąż pamięta o wartościach, które były jej priorytetami jeszcze przed wejściem w świat władzy.

Akcja "Ognistej królowej", tak jak w pierwszej części, pędzi niemal od samego początku. Autorka nie daje nam odpocząć i co rusz wprowadza nowe postaci i nowe wątki, które w połączeniu w ognistym charakterem Kalindy i jej ucieczką tworzą mieszankę wybuchową. Jest to książka zarówno dla młodzieży, jak i młodych dorosłych, choć wydaje mi się, że i starszym osobom dostarczy przyjemności z czytania. Przeczytałam ją momentalnie i już nie mogę się doczekać premiery kolejnych tomów!

Tytuł oryginału: The Fire Queen
Autorka: Emily R. King
Seria: Setna królowa (#2)
Wydawnictwo: Kobiece Young
Liczba stron: 352
Moja ocena: 8/10

16 komentarzy:

 1. Nie powiem, ta seria kusi. Ale najpierw postaram się nadrobić moje zaległości :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Czytałam i bardzo mi się podobała :D Już nie mogę się doczekać 3 tomu!

  OdpowiedzUsuń
 3. Ta książka jest bardzo wartościowa. Czytałam i czekam na więcej.

  OdpowiedzUsuń
 4. Dobra książka zawsze jest w cenie. Nie widzę przeszkód, żeby zacząć nową lekturę.

  OdpowiedzUsuń
 5. Jestem w trakcie czytania, ciężko się oderwać

  OdpowiedzUsuń

Skoro jesteś już tutaj to naskrob dla mnie parę słów o recenzji/książce. Dziękuję ♥ Motywuje mnie to do dalszego pisania. :)Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...