niedziela, 2 kwietnia 2017

270. Córeczka


Żyła na ulicy, nie miała stałego miejsca ani kogoś z kim mogłaby zostać. Los chciał, że została zatrzymana i podała się za Rebekę Winter, zaginioną przed jedenastu laty dziewczynę, do której była łudząco podobna. Kradnie dziewczynie życie, rodzinę i łóżko. Jednak jej idealna na pierwszy rzut oka rodzinka wcale taka nie jest. Także zaginięcie prawdziwej Rebeki ma drugie dno, którego nikt się nie spodziewa.

Historia dzieli się na przeplatające się ze sobą rozdziały "prawdziwej" Rebeki i tej, która ją udaje. Rozdziały pierwszej dziewczyny mają miejsce w 2003r., czyli w czasie jej zaginięcia, historia drugiej ma miejsce w 2014r. Jest to ciekawy zabieg, ponieważ możemy poznać obie dziewczyny i to jak bardzo się różnią wewnętrznie, mimo podobieństwa fizycznego.

Ostatnio zdarza mi się czytać thrillery, jednak dawno już nie czytałam tak wstrząsającej książki. Czytałam ją w nocy i miałam problemy z zaśnięciem - nie ze strachu, a z powodu końcówki książki, która skłoniła mnie do refleksji na długo. Akcja w przypadku obu Rebek stopniowo się rozwijała i narastała, by w punkcie kulminacyjnym wbić każdego w fotel, bo takiego zwrotu akcji nie dało się przewidzieć.

Autorce trzeba przyznać, że ma wielką wyobraźnię, bo mi tak skonstruowana fabuła w życiu by nie przyszła na myśl. Ta książka bardzo przekonała mnie do autorki i żałuję, że był to debiut, gdyż z chęcią poznałabym więcej historii. Oby zostały napisane i wydane jak najszybciej!

Wszystkich fanów horrorów i thrillerów, zarówno w wersji papierowej lub filmowej, serdecznie zapraszam do przeczytania "Córeczki". Książka jest bardzo oryginalna i dopracowana. Nie spotkałam się jeszcze nigdy z taką lub podobną fabułą, więc mam nadzieję, że was również zaskoczy koniec.

Tytuł oryginału: Only Daughter
Autorka: Anna Snoekstra
Wydawnictwo: HarperCollins
Liczba stron: 272
Moja ocena: 8/10
Za książkę dziękuję Wydawnictwu!

4 komentarze:

Skoro jesteś już tutaj to naskrob dla mnie parę słów o recenzji/książce. Dziękuję ♥ Motywuje mnie to do dalszego pisania. :)Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...