wtorek, 3 marca 2015

IV edycja konkursu "Literacki Debiut Roku"

Pragnę poinformować, że ruszyła IV edycja konkursu "Literacki Debiut Roku" organizowanego przez Wydawnictwo Novae Res pod honorowym patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Konkurs został  zainicjowany, aby promować polskich debiutantów w zakresie literatury pięknej. Głównym celem konkursu jest wyłonienie w danym roku kalendarzowym najlepszej powieści, która nie była dotychczas nigdzie publikowana drukiem. Konkurs składa się z czterech etapów: naboru tekstów, ich oceny przez Komisję Opiniującą, oceny przez Kapitułę oraz wyłonienia laureatów i wręczenie nagród.


„Literacki Debiut Roku” jest inicjatywą, dzięki której odnajdujemy i promujemy utalentowanych rodzimych debiutantów, których twórczość ma za zadanie odświeżyć polski rynek literacki – mówi Wojciech Gustowski, redaktor naczelny Wydawnictwa Novae Res.
Za nami 2 gale wręczenia nagród, a tradycją już stało się, że fragmenty zwycięskiego utworu w trakcie uroczystości czyta znany aktor. W poprzednich dwóch edycjach byli to Szymon Sędrowski oraz Katarzyna Figura – dodaje Krzysztof Szymański, sekretarz kapituły.
Zgłoszenia do „Literackiego Debiutu Roku” dokonuje autor powieści lub osoba przez niego upoważniona, przesyłając do dnia 15 kwietnia 2015 roku jej wersję elektroniczną (zapisaną w formacie .doc lub .rtf na płycie CD lub DVD) na adres: Wydawnictwo Novae Res, al. Zwycięstwa 96/98, 81-451 Gdynia z dopiskiem: „Literacki Debiut Roku”.  Na płycie CD/DVD oprócz utworu należy umieścić wypełniony formularz zgłoszeniowy, a do zgłoszenia dołączyć własnoręcznie podpisane oświadczenie (szczegóły w regulaminie dostępnym na oficjalnej stronie konkursu www.literackidebiutroku.pl.

Partnerami konkursu są: Gdynia Literacka, Matras Księgarnie, International Paper, Gazeta.pl Magazyn Charaktery, Magazyn Literacki Książki, oraz Radio Zet Chilli. Patronat honorowy sprawuje Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.5 komentarzy:

 1. Mieli dobry pomysł :) Chciałabym kiedyś napisać książkę, ale teraz zgłoszenie się do tego konkursu przeze mnie jest niemożliwe :(
  http://myenchantix.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Moim marzeniem również jest napisać książkę, ale na to mam jeszcze dużo czasu. :P Na razie najbardziej liczy się blog i szkoła, a jak szkołę skończę zacznie się myślenie o książce. ;)

   Usuń
 2. Dla niektórych to na pewno szansa, i to wielka szansa.

  OdpowiedzUsuń
 3. Dobrze, że w taki sposób dają szansę młodym autorom ;)
  Zapraszam do siebie,
  http://to-read-or-not-to-read.blog.onet.pl/

  OdpowiedzUsuń

Skoro jesteś już tutaj to naskrob dla mnie parę słów o recenzji/książce. Dziękuję ♥ Motywuje mnie to do dalszego pisania. :)Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...