sobota, 25 marca 2017

268. Delirium


W nieokreślonej przyszłości, w USA zapanuje plaga amor deliria nervosa - choroby zwanej miłością, która jest niesamowicie groźna i niebezpieczna. Ofiarą może paść każdy, dlatego w wieku 18 lat wszyscy obywatele zmuszeni są do poddania się zabiegowi, który ma ich wyleczyć. Siedemnastoletnia Lena ma wkrótce być poddana zabiegowi i nie obawia się zabiegu, wręcz wyczekuje go z niecierpliwością, co jest wynikiem wpajanych od małego zasad. Kiedy poznaje Alexa jej świat się zmienia. Nie jest wcale taka pewna, czy delirium jest chorobą i czy chce być wyleczona. Chłopak ma zupełnie odmienne zdanie, niż reszta społeczeństwa, co ją jednocześnie przeraża i fascynuje. Ale co zwycięży? Zdrowy rozsądek i zasady znane i wyznawane przez wszystkich, czy podszepty w umyśle mówiące o tym, że Alex może mieć racje?

wtorek, 14 marca 2017

267. Ognisty pocałunek

(źr.)

"W chwili, w której cię odnalazłem, zgubiłem siebie."

Siedemnastoletnia Layla jest półdemonem i półgargulcem. Stara się żyć normalnie, jednak gdy twój pocałunek zabija partnera jest to dość trudne. Od narodzin wychowywana jest wśród gargulców - strażników ludzi chroniących świat przed demonami. Kiedy poznaje przystojnego Rotha jej świat się zmienia. Chłopak jest demonem i dziewczyna powinna pomóc w jego ujęciu, jednak on wydaje się znać wszystkie jej tajemnice. Dodatkowo całowanie nie stanowi problemu - Roth nie ma duszy.

sobota, 11 marca 2017

PRZEDPREMIEROWO: 266. Magia olewania


Sarah Kinght pewnego dnia postanawia zmienić swoje życie. Rzuca pracę w wydawnictwie, by zacząć działanie jako wolny strzelec. Wszystkie nieważne sprawy postanawia olać. Przestaje przejmować się urodzinami psa sąsiadki, opowieściami młodych matek na temat karmienia dzieci, przestaje podporządkowywać się wpływom innych. Ale skąd ta zmiana?

wtorek, 7 marca 2017

265. Więzień labiryntu


Szesnastoletni Thomas w dziwny sposób trafia do Strefy znajdującej się w samym środku labiryntu bez wyjścia. Nie może przypomnieć sobie nic poza własnym imieniem, jednak nie jest w tym osamotniony. W Strefie znajduje się wielu chłopców, którzy również nie pamiętają nic z poprzedniego życia, ani dlaczego znaleźli się tu, gdzie są. Gdy po przybyciu Thomasa pojawia się pierwsza jak do tej pory dziewczyna, z dziwną wiadomością, mieszkańcy Strefy - "Streferzy" wiedzą, że zaczęły się zmiany, którym nie sposób zapobiec. Jedynym wyjściem w tej sytuacji jest wyjście z labiryntu...

sobota, 4 marca 2017

264. Girl Online. Solo


Po raz kolejny mamy okazję przeczytać o losach Penny. Tym razem zaczyna się kolejny rok szkolny, a ona jest w stanie stawić czoło całemu światu sama. Noah skrócił swoją trasę koncertową i zapadł się pod ziemię, a o jego miejscu pobytu nie ma pojęcia nikt, łącznie z jego rodziną czy Penny. Elliot z kolei potrzebuje swojej najlepszej przyjaciółki bardziej niż zwykle z powodu problemów, z którymi sam sobie nie umie poradzić. Także nowo poznanej Posey przyda się kilka przyjacielskich rad... Główna bohaterka nie ma więc czasu na nudę.

czwartek, 2 marca 2017

263. Krótka deszczowa zmora


Hanka, żydowska dziewczyna, która zginęła w trakcie Powstania Warszawskiego nie odeszła z tego świata. Wciąż czeka w tym samym domu na ukochanego - polskiego Powstańca, jednak to przestało jej wystarczać. Zaczęła żerować na mieszkańcach Warszawy. Zabija ich i żywi się ich duszami, a jedyną osobą, która jest w stanie ją powstrzymać jest Zmorak - Maurycy Wielowieyski. Czy mu się to uda? Czy wpływ ducha Hanki nie jest zbyt wielki?


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...