sobota, 4 marca 2017

264. Girl Online. Solo


Po raz kolejny mamy okazję przeczytać o losach Penny. Tym razem zaczyna się kolejny rok szkolny, a ona jest w stanie stawić czoło całemu światu sama. Noah skrócił swoją trasę koncertową i zapadł się pod ziemię, a o jego miejscu pobytu nie ma pojęcia nikt, łącznie z jego rodziną czy Penny. Elliot z kolei potrzebuje swojej najlepszej przyjaciółki bardziej niż zwykle z powodu problemów, z którymi sam sobie nie umie poradzić. Także nowo poznanej Posey przyda się kilka przyjacielskich rad... Główna bohaterka nie ma więc czasu na nudę.

Minęło już sporo czasu od przeczytania poprzednich dwóch tomów, jednak fabuła zaciekawiła mnie równie mocno co wcześniejsze. Znów udało mi się utożsamić z Penny, a jednocześnie odkryłam kilka rad, jak np. jak zachować się w przypadku tremy, co by mi się z pewnością przydało kilka tygodni wcześniej na konkursie recytatorskim ;)

Mam wrażenie, że z każdą kolejną stroną główna bohaterka dorasta i zmienia się na lepsze. Żałuję, że nie powstaną kolejne tomy, bo z pewnością czytałabym je jeszcze chętniej. Bohaterowie, od poprzedniego tomu, widocznie dojrzeli, choć niestety nie wszyscy. Jest jedna bohaterka, której nie lubię od początku i niechętnie czytam dialogi przeprowadzane z nią. Znam podobną do niej osobę, więc tym bardziej jestem zniechęcona. Nie będę wymieniać jej imienia ze względu na osoby, które mogły jeszcze nie czytać serii.

Zoella pisze coraz ciekawiej i nie mogę się doczekać kolejnych jej książek. Mam nadzieję, że nie poprzestanie na serii o Penny i będzie dalej pisać.
Girl Online. Solo jest ciekawą książką i jako kontynuacja serii wypadła świetnie.

Tytuł oryginału: Girl Online. Going Solo
Autorka: Zoe Sugg
Seria: Girl Online (#3)
Wydawnictwo: Insignis
Liczba stron: 348
Moja ocena: 8/10
Za książkę dziękuję wydawnictwu!

3 komentarze:

 1. Nie zachwyciły mnie poprzednie części i wątpię żeby przy tej moje odczucia były inne. Chyba nie zdecyduję się ją przeczytać.


  Dwie strony książek

  OdpowiedzUsuń
 2. Niestety ta seria mnie nie interesuje, może jestem już za stara.

  OdpowiedzUsuń
 3. Masz już książkę "Girl Online. Solo"? Jeśli nie, serdecznie zachecam do wzięcia udzialu w konkursie: http://disneybajecznyswiat.blogspot.com/2017/03/konkurs-girl-online-solo.html?m=1

  OdpowiedzUsuń

Skoro jesteś już tutaj to naskrob dla mnie parę słów o recenzji/książce. Dziękuję ♥ Motywuje mnie to do dalszego pisania. :)Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...